Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Internetes árulással kapcsolat...

Internetes árulással kapcsolatban vannak kérdéseim. Postázás? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék eladni néhány dolgot (pl ruhát, könyvet stb), de nem tudom, hogy a postázás pontosan hogyan is történik. Elég fiatal vagyok, még soha nem küldtem postán senkinek semmit.

Szóval azt szeretném tudni, hogy például egy ruhadarab vagy egy könyv postázása hogyan történik? Nekem kell becsomagolnom? Kb mennyibe kerül egy csomagküldés, és hogyan oldható meg az, hogy a vevő csak akkor kapja meg a csomagot, ha már fizetett (a küldést is ő fizetné)??

Tudom, hogy hülye kérdés, de tényleg nem értek ehhez. A rendes válaszokat előre is köszönöm.



2012. szept. 18. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen magadnak kell csomagolni, és címezni a csomagot is. Feladó illetve címzettnek rá kell kerülni.


Vagy előre utalja a pénzt általában ez a bevált módszer, vagy amit te írtál az utánvétel. Itt a postán kell ráíratni hogy X ár+posta díj = X+1 ár amit ki kell fizetnie. ha kifizette megkapja, a posta meg majd hozza a pénzt házhoz.

2012. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És pl egy ruha elküldése utánvétellel mennyibe kerül?

2012. szept. 19. 15:03
 3/3 anonim válasza:

Súly alapján történik a postaköltség megállapítása.Egyébként az utánvétet nem javaslom,mert sokkal drágább és ez a vevőknek sem előnyös és neked sem mert így az eladási esélyed erősen lecsökken.

Utaltasd el előre a vételárat és a postaköltséget a saját vagy a szüleid bankszámlaszámára és mikor beérkezik az utalás utána add fel a csomagot.

Belinkelem neked a postai díjszabásokat,amit el szeretnél adni,azt mérd le a csomagolás után és a táblázatból keresd ki a súlyhoz tartozó postai díjat:

[link]

2012. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!