Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » K. Ö. J. Á. L. Büntetés?

Névnélkül01 kérdése:

K. Ö. J. Á. L. Büntetés?

Figyelt kérdés

Egy élelmiszerláncnál dolgozom. Nemrégen ellenőrzést végzett nálunk a KÖJÁL. Több hiányosságot is talált, végülis 100000 Ft-ra büntette a céget.A mai napon felhívott a Főnökünk, hogy ezt az összeget nekünk kell kifizetnünk (Boltvezető+helyettes). Azt hittem rosszul hallok. Nálunk aztán vannak megszorítások! 1 évre 1 köpeny télre + 2 kötény nyárra. Papucs, cipő, étkezési hozzájárulás NINCS! Kemény 87000 Ft-ot viszünk haza, ja és 3-an vagyunk reggel 5.30-tól este 17. 00h-ig. Napi hány óra is ez? Munkaidőt kizárólag úgy írhatjuk, ahogyan „bentről” kiküldik. Szabadságokat szintén csak papíron tudjuk kivenni, mert papíron van, gyakorlatilag lehetetlen. Az üzlet 150m2 alapterületű, úgyhogy van mit taposnunk. Ha egyikőnknek dolga van, az azt jelenti, hogy a másik kettőnek reggeltől estig dolgoznia kell, azaz napi 11h 30 perc, ja és előtte utána 30-30 perc nyitáskor, záráskor. Azaz időnként 12h 30 percet dolgozunk 8 óra helyett, és még a büntetést is mivelünk akarják kifizettetni. Kihez lehet fordulni segítségért? Persze, nevünket egyikőnk sem vállalja, mert ebből csak megint mi jövünk ki rosszul….

Egy cég mindent megtehet a dolgozóival???

Kihez forduljunk segítségért??



2012. szept. 24. 11:59
 1/3 wasdevilol válasza:
sajnos ezzel nem tudtok mit csinálni ez mindenhol igy megy bár egy munkajogi tanácsadót (általában ingyenes) felkereshetnétek .
2012. szept. 25. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tomala ***** válasza:
100%

- Az, hogy "papucs, cipő, étkezési hozzájárulás nincs", meg hogy kevés köpeny van, nem jogszabályellenes.

- Az, hogy az ÁNTSZ büntetést (már így hívják a köjált) a dolgozókra terheli a munkáltató, szintén lehet jogszerű, feltéve, hogy olyan hibák miatt kapták a büntetést, amit a dolgozóknak kellett volna megelőzniük, csak elmulasztották.

- A közel 12 órás munkaidő lehet jogszerű, de az "előtte és utána 30-30 perc" nem lehet kötelező, ha nincs kifizetve.

- A szabadságok ki nem adása súlyosan jogsértő.


Segítség:

Felhívod a munkahelyed szerinti munkaügyi hivatalt, és megkérdezed, mikor és hol van ingyenes munkajogi tanácsadás.

Elmész, tanácsot kérsz.

Ha a tanácsadáson megállapítják, hogy jogsértést követ el a cég, onnantól igazából két út van. Vagy pereltek a ki nem adott szabadságok és esetleges más jogsértések okozta kár megtérítéséért, vagy a münkaügyi hivatalnál eljárást kezdeményez egyikőtök, azaz el kell érni, hogy a cégnél munkaügyi ellenőrzést folytassanak le.

2012. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos a mai világban ki engedheti meg magának, hogy a munkáltatóját "feljelentse"? Másnap már biztosan be sem kellene mennünk dolgozni,akkor miből tartsuk el a családot?? Nem a mi hibánk volt, amiért büntettek! (Folyékony szappan, papírtörlők... stb hiányosságok) :-(
2012. szept. 27. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!