Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kellene tennünk, hogy az...

Mit kellene tennünk, hogy az osztályunk összetartóbb legyen?

Figyelt kérdés

Ötleteket szeretnék. Leírom, hogy mi van velünk.

10.-esek vagyok, és már negyedik éve vagyunk osztálytársak. 34-en vagyunk egy osztályban, ebből 10 fiú a többi lány. Vannak bejárósok, de az osztály többsége helybéli. És bármit csinálunk, valahogyan mindig széthúz az osztályunk. Az osztályfőnökünk már korcsolyázást szervez számunkra, vagy kirándulásokat, kalandparkba, többnapos osztálykirándulásokat. Nem szeretnénk úgy járni, hogy mire végzősök leszünk egymás szemébe köpködünk. Szeretnénk egy jó osztály lenni. De semmi tipp nincs. Nem vagyunk valami balhés osztály, és nem vagyunk az a kimagaslóan jó, vagy éppen ellenkezőleg, rossz osztály. S.O.S. segítség!



2012. szept. 25. 18:19
 1/6 anonim válasza:

Szerintem ha mindenki szeretné,akkor meg lehetne beszélni egymás között,hogy legyetek jóban.

Az én osztályomban is hasonló probléma van,de ott senki sem akar változtatni. :(

Találjatok közös témákat,és értétek meg egymást! ;)

És mondd el a többieknek is,hogy szerinted összetartóbbnak kéne lenni.

2012. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a harci bugyborék, és konkrétan én vagyok az egyetlen, aki orvosolni próbálta.

Végzősök vagyunk, és azt kell mondanom, nem jártam sikerrel.

2012. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor szinte mindenki így van ezzel...

Mert hiába kértük meg az osztályfőnököt (aki tesitanár) , hogy tesi helyett heti egy órában legyen osztályfőnöki, nem olyanokról beszélünk, mint az osztály összetartása. Valami jó ötlet kellene. De sehol semmi. Arra gondoltam, hogy egy közös feladat összehozna minket... De erre egy terv kellene, hogy milyen feladat is legyen az... :(

2012. szept. 25. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Régebben a mi osztályunk sem volt egy mintaosztály összetartásból.Többen is visszapofáztak a tanároknak, nem csinálták meg a házi feladatot, vagy éppen a pofázásért kapott büntetőfeladatot, ezért az egész osztály szopóágra került, mert nálnuk kollektív büntetés van, azaz ha valaki rosszat csinál, azt az egész osztályon leverik.Volt olyan, hogy egyik gyerek a mellette ülővel szórakozott az órán, többszöri megszólítás ellenére sem hagyták abba, erre az irodalomtanár azt mondta, hogy akkor az egész osztály ír szépen egy 3 oldalas fogalamzást A4-es méretű lapra, bekeretezve, holnap reggel fél 8-kor az asztalán legyen, akinek nem lesz ott, 3 egyes.Mindig olyan címeket adott a fogalmazáshoz, amikről fogalmad sem volt, így mindenki 1-es kapott.Volt egy pár ilyen alkalom, majd feljött az igazgató és rendbetett minket.Mondott egy szép hosszú beszédet, aminek a lényege a következő volt:

Az út 9-től a ballagásig a folyó egyik, valamint másik partja.Ülünk 37-en egy csónakban és evezünk át a túlpartra.Vannak olyan emberek, akik eveznek, vannak olyanok, akik nem eveznek, csak nézelődnek.Ezekkel nincs baj.Viszont vannak olyanok, akik az ellenkező irányba eveznek.Na őket kellene egyesével beledobálni a vízbe, hogy ott fulladjon bele a folyó közepén, mi meg könnyedén átérjünk a túlparta.


Ezzel ugye azt akarta mondani, hogy aki hátráltatja az osztályt, az ki lesz csapva az iskolából.1 hónap múlva 31-en voltunk...

2012. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, mi ezt próbáljuk kikerülni, hogy bárkit is kicsapjanak, mert lehet, hogy nem vagyunk egy összetartó osztály, de azért hiányoznának... így is hetedikben 36-an voltunk, majd 35-en... Szóval, ha most mínusz egy-két ember lenne, akkor az nem esne jól senkinek... Na, ezt is megmagyaráztam.. xD
2012. szept. 25. 19:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Tökéletesen értem miről beszélsz.

Nekünk is hiányzott 1-2 gyerek, de azért volt 1-2, akinél örültünk, hogy kicsapták.

Szerintem ezt máshogy nem igazán lehet.

2012. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!