Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valóban kérhet bérleti díjat?...

Valóban kérhet bérleti díjat? Többi lent!

Figyelt kérdés
van egy ember, akinek negyed része van egy házba. igaz e az, hogy kérhet bérleti díjat míg a tulajdonos/haszonélvező él?

2012. szept. 26. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:

tulajdonos/haszonélvező

Ez a kettő nagyon nem mindegy!

Ha haszonélvezet van a TELJES házon, akkor nem kérhet bérleti díjat.

Ha a 3/4-des tulajdonos lakja az EGÉSZET ő az 1/4-ed része után kérhet bérleti díjat.

2012. szept. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De! Az 1/4-ed állagmegóvását neki kell fizetnie!
2012. szept. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor magyarul bármelyik pillanatban jöhet a részéér? És ha a házon teljes haszonélvezet van?
2012. szept. 26. 20:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Ott a válasz!

"Ha haszonélvezet van a TELJES házon, akkor nem kérhet bérleti díjat."

Hadd ne kelljen minden variációra választ adnom.

Mondd meg mi a helyzet, de azt hiszem már leírtam ezeket.

2012. szept. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és ez 100% így van? bocsi ha hülyeséget kérdezek, csak nagyon biztos akarok lenni a dolgomban!
2012. szept. 27. 02:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Kinek van haszonélvezete, teljes -e a haszonélvezet, kinek a (milyen résztulajdonú) házán, és ki akar bérleti díjat szedn/kérni, kitől??

Ez nekem még most se világos, de feladtam....

2012. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mamámnak van haszonélvezete. unokatesóm akarja ezt a többlethasználati díjat vagy mit. unokatesómnak negyed része van a házból, mivel mamámnak a fiának a lánya. mamámnak fél rész van a házból, másik negyede anyámé. asszem mamámnak teljes haszonélvezeti joga van. már én is belekeverdtem :D
2012. szept. 28. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!