Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Letehetem úgy az informatika...

Letehetem úgy az informatika érettségit, hogy a középiskolában csak 1 évig tanultam informatikát?

Figyelt kérdés

2012. szept. 30. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha arra érted, hogy jogosult vagy-e rá, igen (bármelyik középoktatásban tanított tárgyból vizsgázhatsz, függetlenül attól hogy neked volt-e olyan órád).


Ha a tudásra gondolsz:

Ha az az egy év tényleg tanítás volt, nem csak valamilyen felszínes óraleadás azzal az indokkal hogy úgysem lesz rá szükséged, akkor könnyebben fog menni.


Az érettségi az Office használatáról és weblapszerkesztésről szól, az is csak HTML. Ezt otthon is pár óra alatt be lehet gyakorolni. Az irodai programok használata már hosszabb időt ölel fel. A Word a legkönnyebb, hiszen azt általában többször is használja az ember és eléggé adja magát minden menü, hogy milyen hatást mivel érhetsz el. Ettől valamivel nehezebb a PowerPoint, mivel egyes beállítási lehetőségeket kombinálni kell, és azok sorrendje is számíthat például egy animálásnál, így tudnod kell hogy mit mikor és hogy csinálj. Az Excel a táblázatkezeléssel már matematikai tudást is igényel, mivel függvényekkel kell dolgozni, ezen felül a program használatát is ismerni kell, mert ez kombinálva van vele (cellákra való hivatkozás, saját belső függvények és matek kombinálva). Az adatbáziskezelés pedig már tényleg olyan, hogy azt az adott programhoz kell megtanulni, és begyakorolni.


A netről letöltött érettségi feladatlapokból is lehet sokat tanulni, de nincsenek meg azok az alapok amiből kiindulhatsz, akkor nem biztos hogy sikerül a feladatokat egyáltalán elkezdeni. Vannak a neten leírások vagy videók, illetve ott a program súgója is részletesen, de ez is olyan dolog hogy ha nem tudod hogy egy DARABTELI függvény kell a feladathoz, akkor rákeresni sem tudsz. Emiatt érdemes valakit keresni aki felkészít belőle, esetleg ha van lehetőség visszamenni a suliba és ott valamilyen szakkörön vagy fakton részt venni, ez mind nagyobb segítség lehet.

2012. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :) valahol belül most nagyon megnyugodtam. :)

sajnos nem adtak normális órát abban az 1 évben sem, de mellette sokat tanultam amik a könyvben voltak, meg tesómék is sokat tudtak, és tudnak segíteni, hogy megfelelően felkészüljek - legalábbis remélem hogy menni fog -

2012. okt. 13. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!