Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik középiskolában olyan,...

Létezik középiskolában olyan, hogy informatika - közgazdaságtan szak? És ha igen, és elvégzem, mehetek BME-re?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól mert azt elvégzed, semmit nem számít bele a tovább tanulásodhoz.Én is kereskedelem-marketing szakon vagyok még szakközépben, igaz ilyen területre is fogok menni, de semmit nem számít h most oda jártál, papírt úgy se kapsz róla.Amúgy sztem ilyen nincs egybe, csak külön.
2010. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz a gyors választ! És akkor melyik érné meg jobban?
2010. júl. 20. 18:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Amúgy úgy értettem, hogy természetesen az látszani fog h oda jártál, de mivel papírod nem lesz arról h most vmi képesítést is kaptál, így nem számít semmit h milyen suliba jártál.

Egyébként azt válaszd, ami neked jobban tetszik:) Pontosan milyen szakra szeretnél menni?

2010. júl. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát valamilyen programozó vagy ilyesmi. Játéktesztelő lenne a legjobb :D
2010. júl. 20. 18:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp infóra menj:)
2010. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez olyan formában létezett, hogy közgazdasági szakközépiskola indított nyelvi előkészítős osztályt (emelt angol és informatika oktatással).


hetente:

9. évfolyam: 12 angol + 5 informatika

10. évfolyam: 4 angol + 2 német + 2 gazdasági környezet + egyéb alapozótárgyak (viselkedés kultúra, gépírás) + 2 informatika

11. évfolyam: u. a. (szakmai alapozó tárgy: gépírás, kommunikáció)

12. évfolyam: 4 angol + 2 német + 3 közgazdaságtan + 4 üzleti gazdaságtan elmélet + 1 üzleti gazdaságtan gyakorlat + 1 taniroda + 2 informatika

13. évfolyam: u. a.


Tehát létezik, csak nem így hívják. Általában közgazdasági szakközépiskola nyelvi osztályát tekinthetjük ennek. Nekem informatikából és közgazdaságtanból is van érettségim... :D


Bocsi, hogy sokat írtam. :D

2010. júl. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kösz szépen :D
2010. júl. 20. 19:59
 8/10 czibles ***** válasza:

emelt infót legtöbb helyen fel tudod venni fakt ként.

bár ez nem teljesen olyan, mint egy infótagozatos suli.


attól még, hogy 0-24 gépen játszol nem feltétlen kéne infóra menni. csak akkor menj infóra (de ez igaz minden másra is), ha kipróbáltad már azt amire azt hiszed, hogy jó és csináltad legalább egy fél év - éven keresztül.


elmész közép iskolában az egyik szakra és egyből rá jössz, hogy ez tetszik-e neked vagy sem.

2010. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki részletesen leírta az órákat... :)


Szóval szerintem az előző hozzászóló nagyon nagy igazságot mondott el! Mi részletesen végigvettük a gyakorlati informatika érettségi vizsga követelményeit 12. félévig! Elméletet nem tanultunk, azt mindenki magának, otthon egy közösen rendelt tankönyvből! Nagyon sok helyen nem tanítanak elméletet, csak gyakorlatot - nekünk a tanár mondta. Emellett a valódi emelt szintű részbe (programozás) mindössze csak belekóstoltunk 13. év elején.


Az angolt is imádtam 8. végéig, de mára teljesen megutáltam, hála a tanár értelmetlen tanításának, szóval a nyelvi előkészítő után ezerszer járj utána, hogy tényleg érdemes-e! Mert nekem önszorgalomból és magántanárral lett nyelvvizsgám, az iskola semmit nem ért sajnos és ilyen módon pazarlás volt annyi angol óra. :(


Mivel rettentő kevesen érettségiztek nálunk közgazdaságtanból (60 emberből 15, osztályomban 29 főből 4-en :D), ezért a képzés teljesen le volt gyengítve/butítva. Órán minimális dolgokat vettünk, alapösszefüggéseket néztünk át és írásbeli előtt kb. 5 hónapig csak feladatokat oldottunk, hogy ugye sokkal jobban menjen.


Szerintem, ha tudod, hogy ezzel akarsz továbbmenni, akkor érdemes ilyen iskolába menni, de ha humános vagy, akkor ez kész halálmenet lesz... :/

2010. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a gazdinfo nem tetszene?
2011. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!