Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha valaki nyilvános...

Mit tegyek ha valaki nyilvánosan sérteget egy cikkben?

Figyelt kérdés
Van egy blog, ahol megjelent rólam egy nagyon undorító cikk. Nem ismer engem a srác aki írta. Látott rólam egy interjút és arról írt. El lehet mondani az embernek a véleményét nem sértő és bántó módon is. Azt szeretném ha levenné rólam azt a cikket, de magától nem teszi meg. Mit tehetnék?

2012. okt. 2. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést
2012. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ilyen piti ügyekkel nem foglalkozik a rendőrség. Autó lopás esetén se csinálnak semmit, nemhogy ilyen ügyekben.
2012. okt. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem is akarok feljelentést tenni, mert szerintem sincsen semmi értelme. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy ti hogyan győznétek meg őt, hogy szedje le a cikket.
2012. okt. 2. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:
#2-nek. A rendőrség valóban nem foglalkozik vele, de polgári peres eljárás attól ugyanúgy lehet belőle!
2012. okt. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Leginkább úgy lehet meggyőzni, hogy megijeszted azzal, hogy feljelentést teszel.
2012. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Foglalkozik vele a rendőrség, nekem már volt ilyen ügyem, egy fórumon írtam valamit egy másik fórumozóról, és ő följelentett rágalmazásért. Nem ítéltek el végül, mivel bebizonyosodott, hogy igazat írtam, de attól még több tárgyalás, rendőrségi szembesítés stb. lett a dologból, tehát ha úgy érzed, az igazság melletted van, akkor érdemes feljelentést tenni. Előtte meg tudasd a fickóval, hogy ha nem szedi le vagy nem változtat a szövegen, akkor jogi útra tereled az ügyet.


Mondjuk ha valamiféle közszereplő vagy, akkor ítélhet úgy is a bíróság, hogy köteles vagy tűrni az élesebb kritikát is. Ha nem vagy ilyen közszereplő, akkor van esélyed becsületsértésért elítéltetni a fickót.

2012. okt. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és nem polgári peres eljárásról beszélünk. Ha feljelentést teszel rágalmazás vagy becsületsértés miatt, akkor büntetőeljárás indul, mivel ezek bűncselekmények.
2012. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!