Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az animéknél miért nem fordítj...

Az animéknél miért nem fordítják le a lányosabb (shoujo) műveket?

Figyelt kérdés

Mármint értem ezalatt, hogy a kevésbé ismert(itthon) shoujo műveket alig fordítják, vagy egyáltalán nem. A PreCure sorozatok, azért eléggé ismert. Van egy csomó magical girl-ös anime, és vagy csak az első pár rész vagy nincs is fordítása. Miért? Mármint nem a legújabbak, mert azok mennek, de a régebbiek 2009-.

Mármint ismerek pár oldalt, ahol azért elsőbb az ilyen műfaj, de kevés, és ők is lassan dolgoznak.(itt nem a csapatot sz*rozom, hanem, hogy kevesen vannak sajna)



2012. okt. 2. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát figyelj , azért jobb ha tudod hogy a fansub teamek a saját szabadidejükön fordítanak... semmi pénzt nem kpnak érte , és baromi sok idő egy részt időzítésel formázással megcsinálni.Ráadásul kevés emberrel nem lehet.


Mostani szezonba pl megy 1 jó shoujo anime a Tonari no Kaibutsu-kun , ami nekem még fiuként is marhára tetszik.

Ha magic girl animét kersel otvan pl:Mahou Shoujo Madoka★Magica , ami az egyik legjobb ilyen témában .

Suite Precure-re is készül felirat , csak lassan.

Esetleg a sailor moon , de az régi .

Az tény hogy kevés mahou shoujo-s van . De szerintem ha évi 1is van belőle és olyan mint a Madoka akkor megéri rá várni :D


Amúgy én ugyanígy vagyok csak pár más animével ami baromi jó mégse fordítja senki.

Pl:

Monster : [link]

Detective Conan : [link]

Panty & Stocking : [link]


Jut eszembe a Demashitaa! Powerpuff Girls Z-nek is van magyar felirata :D

Poén egy anime , pandúrok , anime remake !xD

2012. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom mit csinálnak, és mibe kerül a fordítóknak, de baromira utálom, ha egy animének van 4-5 fordítása, valamelyiknek egyik se. A Madokát most néztem meg, és elég sz*r volt szerintem. Nagyon tetszett a grafika meg a zene stb, de a történet halál sz*r. A mahou shoujo-n azt értettem, habos-babos, rózsaszín lányok harcolnak, és nem, hogy mennyire megviseli valami őket. A Madoka nem shoujo, így nincs is olyan ami tetszene. Mielőtt nekiálltam, azt hittem jó lesz, mert sok jót hallottam róla, de kár volt megnéznem, én úgy érzem.
2012. okt. 3. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!