Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol találok segítséget munkába...

Hol találok segítséget munkába járás költségtérítése ügyében?

Figyelt kérdés
De nem arra gondolok, hogy valaki belinkeli nekem a jogtárban fellehető vonatkozó anyagot, mert azt már olvastam többször is. Gyakorlatias megközelítésben, és konkrét problémára a vonatkozóan is segíteni tudó embert keresnék, akinek leírnám a konkrét helyzetet...

2012. okt. 8. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

nem kell túlragozni...

Pesten a BVK bérlet kafetéria keretében számolható el.

Vidéken ha ott dolgozol ahol élsz, és van helyi közlekedés, akkor buktad, mert nem téríti a munkáltató.

Ha lakhelyed eltér a munkahely címétől, akkor a busz/vonat bérlet árának 100%-át megtérítik, de 15%-át levonják a fizudból.

Ha eltérő helyen laksz és dolgozol, és kocsival jársz, akkor 9 Ft/km díjat térítenek, ami kb. semmire se elég. Ettől lehet többet is, akár 100%-ot is, de az már szja köteles. Vannak persze trükkös megoldások (kiküldetés, stb.) de ebbe itt ezen a legális oldalon ne menjünk bele...

2012. okt. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ilyen egyszerű, de válaszoltam privátban...
2012. okt. 8. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!