Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Árkád biztonsági "kapuk"?

Árkád biztonsági "kapuk"?

Figyelt kérdés
Amikor bemész vagy kijössz az üzletekből az árkádban,akkor átmész valami fémek között,amik azért vannak,hogy jelezzék,ha valaki lopott valamit.Miért van az,hogy,ha kifizetted,amit vettél vagy nem nem veszel semmit vagy nem loptál csak nézelődtél,akkor miért jelez?Ma a libriben történt meg.Néztem könyveket,de nem vettem semmit(és persze nem is loptam:D)erre amikor átmegyek a fém kapuk között elkezd jelezni.Régen már voltak olyanok,hogy ruhás boltokban jelzet és az eladók se tudták,hogy mi bajuk.Minek a hatására jeleznek ezek,ha nincs rá okuk?

2012. okt. 10. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyszer valami kártyám miatt jelzett. bank vagy mittomén milyen volt, megesik az ilyen.
2012. okt. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Ez azért van, mert a könyvekbe is és a ruhákba is olyan jelzőt tesznek, ami mágneses. Amikor kifizeted az árut, akkor vagy kiveszik belőle a jelzőt, vagy demágnesezik (pl a könyveket). Ha van nálad mágneses beléptető kártya, vagy bármilyen cucc, amiből nem tudták kiszedni a mágnesezést, akkor bejelezhet. Én hallottam már egy ismerősömtől, hogy cipőt akart venni, és a pénztáros mondta, hogy nem tudja demágnesezni, ezért más üzletben becsipoghat, ha abban a cipőben van. Természetesen így nem vette meg a cipőt.
2012. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!