Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A sulimban lesz cserediákprogr...

A sulimban lesz cserediákprogram, Észtországba és Norvégiába lehet menni. Szerintetek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Indokoljatok lécci:)

2012. okt. 11. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
norvegiaba. mert szep
2012. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Norvégiát választanám
2012. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Végül is mindkettő helyen sok szöszi lakik. Mindkettő helyen zártak az emberek. Ha meg akarod tanulni a nyelvüket, akkor Norvégiába menj, mert az sokkal könnyebb.
2012. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És hol van melegebb?:D
2012. okt. 11. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Észtország is nagyon szép!

Tallin kauniks! = Tallin gyönyörű!

2012. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Mindkét országnak megvannak az előnyei. Norvégiának az, hogy Norvégia. A nyelv versenyképes, tehát érdemes megtanulni ráadásul könnyebb is, sok a lehetőség, akár később is érdemes visszamenni tanulni vagy dolgozni és ha beszéled a nyelvet, akkor ez nem akadály. Tipikus északi kultúra, de nyitottabb mint a többi északi ország.

A másik Észtország. Én éltem ott, gyönyörű ország, szép kultúrával és nyelvvel, viszont elég pici, a lehetőségek hogyha nem a két legnagyobb városban vagy (Tallinn, Tartu) akkor sokkal kisebbek (ez persze rajtad múlik). Észtország kultúrája egy gyöngyszem európában, mert elég egyedinek mondható. Nyugodt, bensőséges, természeti és emberi értékekkel a középpontban. Zárt kultúra, de ha az ember bekerül cserediákként egy családba és ott él, akkor rengeteget kaphat. A nyelv nehéz, de tanulható. Sokat én eddig nem kezdtem vele, de beszélni egy olyan nyelvet amit kb 1millió ember beszél, azért elég jó.

Természetesen, az hogy ki mit hoz ki egy adott országból, az már rajta múlik. A lehetőségek mindenhol korlátlanok valójában.

Ha ez az első cserediák utad, én Norvégiát javaslom, mert én is nagy országban voltam először, és érzem a különbséget.

Ha azért kérdésed van még, szívesen válaszolok :)

2012. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

UPDATE: Mindkettő nagyon hideg, és attól függetlenül hogy Észtország délebbre van, nem segíti a tenger mint Norvégiát. Sötét is van télen nagyon, de látni a nyári egész napos nappalokat azért megéri. Ezt mindkét országban tapasztalhatod, Norvégiában méginkább.


És igen, sok a szöszi. :)

2012. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!