Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középiskolai cserediákprogram!...

Középiskolai cserediákprogram! Volt már így kinn valaki? Több kérdésem is lenne. Nem csak azoktól kérdezem akik voltak már ilyenen.

Figyelt kérdés

éves cserediákprogramnál (családoknál lakós) nekem is kellene fogadni? mennyibe kerül? utána pl. 10. után megyek ki, és amikor visszajövök a 11.et vagy a 12.et folytatom? alapfokú nyelvvizsgával is érdemes lenne kimenni?


vagy jobban megérné ha csak nyáron mennék? kevesebb kommunikációs készséggel is kimehetek?


pl. YFU vagy Rotary (amiket így most találtam)


és hogy vannak-e még ilyesmi lehetőségek?


jah és egy átlagos szülő mit szólna ahhoz hogy ki akarok menni pl. USA-ba gimibe egy évre? :S


15/L


2010. nov. 18. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is épp tervezem, hogy kimegyek a YFU-val.

A családomnak nem kell fogadnia helyettem diákot, az ára viszont elég magas: majdnem 2,5 millióba fog kerülni, támogatással kicsit kevesebb.

Ha pl. 11.-ben mész ki, akkor miután visszajöttél nyáron, tehetsz osztályozóvizsgát a 11.-es tananyagból, ha nem akarsz évet veszteni (mondjuk ezt a suliddal kell egyeztetned, hogy egyáltalán megadják-e erre a lehetőséget).

Az angolt elég alapszinten érteni, íratnak veled egy tesztet, hogy érted-e a legalapvetőbb dolgokat, de tényleg nem nagy ügy az egész (SLEP teszt, ha érdekel nézz utána).


Ez van a YFU-nál. A Rotary úgy tudom "szigorúbb", ott azt hiszem kell diákot fogadni a családodnak is.

Van még az Into ( [link] ezt is ajánlom, gondolkoztam, hogy ezzel a szervezettel menjek-e.

Hallottam még az AFS-ről, de erről nagyon nem tudok mondani semmit, szerintem vannak jobbak is... (itt tudsz utána nézni: [link]


Hogy a családod mit fog szólni, nem tudom.

Én a nagymamámat kérdeztem, nagy nehezen sikerült meggyőznöm.

Próbáld kihangsúlyozni, hogy életreszóló tapasztalatokat szerezhetsz, megtanulhatod a nyelvet anyanyelvi szinten, kapcsolatokat építhetsz ki, stb.


Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan!


17/L

2010. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 American Corner DEB válasza:
100%

Sziasztok!


Az EducationUSA hálózat magyar nyelvű honlapján megtaláljátok azoknak a szervezetkenek a listáját, akik középiskolai csereprogramokkal foglalkoznak. Mindezek mellet még interjúk is fel vannak töltve a már hazatért diákokkal!


[link]

2010. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!