Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki ügyvédnek adja ki...

Ha valaki ügyvédnek adja ki magát, közben nem szerepel a Magyar Ügyvédi Kamara névjegyzékében az bűncselekmény? Ha igen, milyen? Ha ilyen alapon követel pénzbefizetést a saját számlájára egy napon belül, az zsarolás bűncselekménye?

Figyelt kérdés

2012. okt. 11. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez az úgynevezett zugírászat.

Zsarolásnak nem zsarolás, csak ha valamilyen jogtalan hátrányt helyezne kilátásba nemfizetés esetén.

De ha ügyvédként jár el, kér pénzt, megfelelő jogosultság nélkül, az már eleve büntetendő.

2012. okt. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azzal ijesztgetett, hogy elinditja a birosagi eljarast ha nem fiztetek egy napon belul, arra hivatkozva hogy koztunk valami szobeli megallapodas volt vmi uzletre( semmi ilyesmi nem tortent), es hogy a jog szerint a megallapodas szamit, nem pedig annak irasos volta (LOL). Szeretnem az illetot zsarolasert feljelenteni, illetve vmi olyasmiert hogy visszaelt az ugyvedi hivatassal, mert erre alapozva probalt meg felelmet kelteni bennem, hogy fizessek. sztem ez undorito.de nem vok jogasz es nem tudom a pontos megnevezeseket, csak azt vagom hol mely pontokon nem tiszta a sztori.
2012. okt. 11. 23:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Tegyél feljelentést és ott eldöntik, h milyen bűncselekményben bűnös az illető.
2012. okt. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
pontosan hogy kell feljelentest tenni? ha engem jelent fel teljesen nevetseges koveteles miatt, akkor mennyire szivhatok? vagy akkor is csak magat egeti be a tag es rohognek egyet rajta?
2012. okt. 12. 00:04
 5/9 anonim ***** válasza:

" hogy a jog szerint a megallapodas szamit, nem pedig annak irasos volta"


Ez speciel igaz. Szerződés nem csak írásban jöhet létre, hanem akár szóban vagy ráutaló magatartással.

Mondom, ha nem ügyvéd, de annak adja ki magát, az bűncselekmény.

De ha perrel fenyeget, azt nyugodtan teheti, mert jogosnak vélt követelés érdekében pert indítani nem jogellenes. Legfeljebb kivágják, mint az macskát, mert egy (állítólag) szóban megkötött megállapodást valóban nehéz utólag számon kérni.

2012. okt. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bemész a rendőrségre, és elmondod ki ellen, milyen ügyben akarsz feljelentést tenni.

Mivel anyagi követelése van veled szemben, így nem feljelent, hanem egy polgári pert indít ellened.

Lehet, csak blöfföl, de készülj fel. Szóbeli megállapodást nehéz utólag igazolni, de tanúkat találhat, akik anyjukra esküsznek. Ha te nem tudsz ez ellen megfelelően védekezni, akkor lehetnek gondok belőle.

Ha nem ügyvéd, akkor jelentsd fel, vagy csak lengesd be neki, hogy feljelented, ha nem száll le rólad.

Persze mivel csak szóban értekeztél vele, akkor neked kell igazolni, hogy valóban ügyvédként járt el.


Első körben lehet, hogy jobb, ha az Ügyvédi Kamara véleményét kéred ki, mielőtt rendőrségre mész.

2012. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nem volt szobeli megtallapodas sem, ezt tudja is, de akkor en meg azt mondom megallapodtunk hogy fizet nekem egy millio ftot okt 31ig, aztan bizonyitsa h nem igy volt.
2012. okt. 12. 11:02
 8/9 A kérdező kommentje:
eleve ha ugyvedkent akart eljarni es kozben nem az volt, az mar eleve buzlik mintallat
2012. okt. 12. 11:02
 9/9 anonim válasza:

Jaja, velem pont most volt ilyen, csak annyi, hogy a csávó csak fel akart szedni, meg csajozásra használja, hogy "ügyvéd".


Egyébként én nem hiszem el, hogy egy jogot végzett ember nem gondol arra, hogy egy perc alatt le lehet ellenőrizni a kamara nyilvántartásában, plusz fel is hívtam az irodát...


A te eseted durvább, mert én hogyan bizonyítom, hogy úgy akart felcsípni, hogy leadta, ő ügyvéd...

2019. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!