Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebayen fogok vásárolni, amit...

Ebayen fogok vásárolni, amit a magyar posta kézbesít. A vásárolt árut az albérletem címére kérem, a lakcím kártyámon a régi címem van, át tudom venni majd a postán az árun vagy nem kell hogy azonos legyen a 2 cím?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 21:48
 1/10 Ajisa válasza:
Ideiglenes lakcímkártyával is biztos át lehet
2012. okt. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Üdv, de nem szeretném bejelenteni ide magam, ezért kérdeztem, hogy a postán kérnek lakcímkártyát is?
2012. okt. 13. 10:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha te vagy a címzett és viszed az értesítőt, akkor oda kellene hogy adják, de ez attól is függ, ki ül az ablak másik végén :)
2012. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is albérletben lakok és nem vagyok bejelentve egyáltalán (nem engedik). Sokszor rendelek csomagküldőktől cuccokat és simán ideadják a postán az értesítőre. Megnézik a személyiben a nevemet és ennyi.
2012. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tájékoztatásul: a tényleges lakcímedet (ahol laksz, lehet bérelt lakás is természetesen) bejelentened kötelező; he ezt elmulasztod, szabálysértést követsz el, és 30.000 Ft bírságot kaphatsz.


Mivel a lakcímbejelentés kötelesség, ezért azt megakadályozni sem áll jogában senkinek.


Nincs ilyen kamu duma, hogy "az én tulajdonomba nem jelentkezhetsz be". Vegye tudomásul a tulajdonos, hogy a lakcímnyilvántartás NEM az ő tulajdona, azzal ő nem rendelhezhet. Senki egy ujjal nem nyúl az ő tulajdonához attól, hogy a bérlője bejelenti a lakcímét.


Az okmányiroda nem is kérhetné a tulajdonos aláírását, hanem el kell fogadniuk a bérlő aláírását is. A tulajdonosnak tehát sem joga, sem lehetősége nincs a lakcímbejelentés megakadályozására. Itt van, hogy miért, és mit kell tenni: (6-os válasz) http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2012. okt. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó okfejtése jó csak hülyeség.

"Az okmányiroda nem is kérhetné a tulajdonos aláírását, hanem el kell fogadniuk a bérlő aláírását is. A tulajdonosnak tehát sem joga, sem lehetősége nincs a lakcímbejelentés megakadályozására"


Ezek szerint én meg hozzád bejelentkezhetek, csak be kell vinnem egy bejelentőt a te neveddel és kész??


Az érdekes volna...


Az lehet hogy nincs joga megakadályozni, de akkor meg kereshet más albérletet. Így nem is fog találni. Persze az albérlet sem kötelező...

2012. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lakcímbejelentés egy kötelező jellegű adatszolgáltatás. Aki valótlan adatokat ad meg, például lakcíme gyanánt egy olyan címet ad meg, ahol ő ténylegesen nem lakik, az közokirathamisítás bűncselekményét követi el, amiért feljelenthető és szabadságvesztést is kaphat érte.


Továbbá: "A lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg." [link]


Tehát, ha bejelentesz egy lakcímet, ahol te nem laksz, akkor ugyan bűnözővé tetted magad, de továbbra sem lesz semmi jogod a lakásra.

2012. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lakcímbejelentés a bérlő kötelessége, azt saját nevében teszi meg, nem a tulajdonos nevében. Szállásadóként a bérlő önmaga saját nevében írja alá, mert a törvény ezt mondja. A hivatal meg ellenőrizze a bérleti szerződést, ha akarja. Sajnos a hivatalokban is nagy tudatlanság ezügyben.
2012. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Na azt hittem végre kapok egy konkrét választ a kérdésre.. erre megint csak eltért mindenki a témától. -.-"

Kell lakcím kártya az átvételkor vagy nem?

2014. jan. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A másik kérdésben is megírtam, hogy bejelentett lakcím címzett részéről nem követelmény, tehát csak személyi kell!
2014. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!