Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy "Jesus...

Mit jelent az, hogy "Jesus saves, I spend"?

Figyelt kérdés
Mármint érteném én hogy mit jelent? De ez tényleg csak ennyi vagy van valamiféle átütőbb jelentése is ?

2012. okt. 24. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Jézus megváltott/megmentett/biztonságba helyezett, megmenekültem.
2012. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2012. okt. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A save szó alapvetően azt jelenti, hogy megment, de a mondatból úgy tűnik, ez egy szójáték, mert azt is jelentheti, pénzt gyűjt valaki valamire, félretesz pénzt.

A spend pedig azt jelenti, eltölt (időt), vagy elkölt (pénzt).

Ez így egyben azt jelenti, hogy Jézus keresi meg, gyűjti össze, amit elköltök. Időre is vonatkozhat (örök élet).


Arra utal, hogy kegyelemből kap valaki hitet, menekülést a kárhozattól, ajándékként az üdvözülést, nekünk csak el kell fogadni.


Örülnék, ha nem támadnátok le, csak segítettem lefordítani, egyébként hívő vagyok, de most nem ez a lényeg. :)


Csak azért említettem meg, mert ilyen apró kis kérdésekből olyan vad hitviták meg ateista-hívő viták szoktak kerekedni, hogy ömlik a virtuális vér :)

2012. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!