Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hajléktalan...

Linda Ram kérdése:

Mit tegyek? Hajléktalan lettem. Van lakásom és én a nem fizető, kiköltözni nem akaró albérlők miatt utcára kerültem. Hogyan tudnám visszaszerezni a tulajdonom és kirakni az albérlőket?

Figyelt kérdés
Január 1 óta albérlők laknak a lakásomban. Középkorú nő 30körüli fiával. Fizettek 50ezer kauciót és 50ezer bérleti díjat. Azóta nem fizetnek semmit. Számlákat egyáltalán nem. Ingyen laknak a lakásomban. Mikor odamegyek a pénzért, azt mondja a fiú, hogy csak nem képzelem, hogy a megélhetési pénzét ide fogja adni nekem. Lassan egy millióra rúg a tartozásuk. Kiköltözni nem akarnak. Az anya felbontogatja a leveleim és elovassa őket. Utoljára nem akartak beengedni. Én rendőrt hívtam. A rendőr közölte velem én követek el birtok háborítást és engem visznek be. Tehát ők jogosan ingyen és bérmentve használják a tulajdonom. Felmondtam nekik. A fiam elvitte a felmondást a megbeszélt időben. Az anya azt mondta ő addig nem megy ki a lakásból, míg el nem árverezik. Ő állítólag valamilyen módon az én beleegyezésem nélkül bejelentkezett a lakásomba. Arra hivatkozik ő teljesen jogosan tartózkodik ott, mert be van jelentkezve. Sajnos az előző bérlőim se fizettek, de ők legalább Kiköltöztek, vagy is leléptek. Rengeteg az adósság. Én még egy napot sem laktam a lakásomban. Már a kocsimat és minden értékemet lefoglalták a közüzemi tartozások miatt, amik nem az én saraim voltak. Most meg még az utcára kerültem mert az albérlők elvették az otthonomat. Ahol eddig laktam azt az ingatlant eladta a barátnőm. Középkorú hölgy vagyok 57éves. Munkanélküli az életkorom miatt. Pénzem nincs. Kérem mit tehetek!? Segítsenek!!!!

2012. okt. 25. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de nagyon buta vagy!szerződés?Ha már egyszer volt tapasztalatod az előző lakók miatt annak kellett volna lenni az elsőnek!Tulajdoni lapot keresd elő,vagy ha nincs nálad,akkor kérd ki és menj el a rendőrségre!Tégy feljelentést,valamint pereld be őket!Ha meg van a tulajdoni lap,akkor azzal bizonyíthatod,hogy a tied!Olyan,meg nincs,hogy a tulajdonos nélkül árverezik el a házat!Maximum ha tényleg olyan sok a közüzemi tartozás!A barátnőd,hogy adta el az otthonodat?
2012. okt. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

"Ahol eddig laktam azt az ingatlant eladta a barátnőm."

ilyen barátok mellett nincs is szükség ellenségekre.

Lényeg hogy internet van, akármi is a probléma, akár van pénz ételre, akár nincs, akár hajléktalan az ember, akár nem. Meg nagyon buta a kérdező.

Miben lehet itt segíteni, kérem?

2012. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek az ingatlanjoghoz, és ahogy erről olvasgattam a neten, azt láttam, hogy sok minden nagyon bonyolult nekem, így tanácsot nem is merek adni, mert nem értek a joghoz, különösen nem az ingatlanjoghoz.


Az jutott eszembe, hogy a kerület, ahol lakol, ott az önkormányzatnak talán van ingyenes jogásza (nálunk itt a legtöbb budapesti belső kerületi önkormányzatnál van ilyen lehetőség). Lehet hogy vannak lehetőségeid, de ezt szakembertől érdemes megkérdezni. Az önkormányzatnak lehet külön erre a célra ingyenes jogásza, aki minden kerületi lakosnak segít.


Remélem, sikerül valami. Azt is remélem, hogy talán a károd megtérülése is lehetséges. Sajnos hozzáértés miatt nem tudok személyesen segíteni, de több ismerősöm is fordult már ingyenes jogászhoz, és ott kaptak segítséget, tanácsot.

2013. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!