Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondanátok nekem olyan könyvek...

Mondanátok nekem olyan könyveket mely nem kifejezetten és szó szerint, de lényegében elmondja hogy a pénz miért nem gazdagít. és hogy a rang sem minden?

Figyelt kérdés
Tudom hogy egy eléggé hülye kérdés de nekem nagyon nagy szükségem lenne rá.Légszíves segítsetek nekem.Üdv.

#pénz rang könyvek
2012. okt. 29. 16:35
 1/2 2xSü ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e erre kimondottan könyv. Esetleg regények lehetnek, de most hirtelen nem ugrik be egyetlen egy sem, ami konkrétan tárgyalná a témát.


Aztán ott vannak a vallási könyvek, többek között a Biblia. Persze gondolom nem ilyenre gondoltál.


Vagy ókori filozófusok is körbejárják többek között ezt a témát. Pl. érdekes olvasni úgy Marcus Aureluist, ha tudod, hogy ő a Római Birodalom császára volt, tehát pénz és rang tekintetében gyakorlatilag „toppon” volt. Mégsem azt írta, hogy „jól vagyok, van pénzem, van hatalmam, zsííír…”.


Egy ilyen belátáshoz kell, hogy az ember kicsit magasabb perspektívából szemlélje az életet. Ehhez nem árt, ha van némi élettapasztalata. Ez tipikusan nem az a dolog, amit szépen le lehet vezetni egy könyvben. Ha valakiben mocorog ez a belátás, akkor egy könyv esetleg segít neki abban, hogy megfogalmazza magának azt, amit már sejt. De egy ilyen téma számos más témát is felvet, sőt más filozófiai belátásokból ered.


Meg persze vannak kis anekdoták, példázatok, amelyek erről szólnak, de ez is olyan, hogy ha valakinek a pénz és a hatalom körül forog a világ, akkor magasról tesz rá. Ha valakiben meg megvan a megfelelő szemlélet, tapasztalat, az könyv, példázat nélkül is rájön az igazságra.

2012. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Igazából nekem mindegy hogy milyen a könyv,csak ezt a témát írja körbe.
2012. nov. 2. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!