Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Diderot-Az...

Mit gondoltok Diderot-Az apáca című könyvről?

Figyelt kérdés
Én imádok olvasni,és kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.
2012. nov. 3. 10:19
 1/2 anonim válasza:

Szerintem kiváló alkotás. Diderot megtörtént eset alapján írta.

Nem nevezném kimondottan egyházellenesnek, mert a papok elviszik Suzanne-t abból a kolostorból, ahol gonoszul bántak vele az apácák, egy másikba, ahol látszólag jó a bánásmód. Csak hát ott meg az apátnő leszbikus...

Ezért szerintem a mű nem annyira egyház-, mint inkább zárdaellenes.

2012. nov. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is szeretek olvasni de ez kicsit ijesztő amit az első leírt. Ezek szerint nem nekem való könyv. Az ilyen zárdákat be kellene záratni. És csak olyan embereket kellene elfogadni papnak vagy apácának akik tényleg egész életüket isten és az emberiség szolgálatába kívánják állítani. Nem pedig szadistaüzemként működnek.

Talán ez lehetne a tanulság az olyan filmek alapján is amik az ilyen negatív apácákról szólnak. Mert sok az ilyen film és tényleg az olyan apácák és papok akik magatartásukkal nem képviselik a krisztusi minőséget. De szerencsére többen vannak mindig a pozitív példák és (ma is élő) szent életű emberek akik tényleg példaképek lehetnek..

2012. dec. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!