Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyha nem veszek át egy...

Hogyha nem veszek át egy utánvételes csomagot, akkor lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés
Nem vettem át egy utánvételes csomagot ami 3000 Ft ba került volna, viszont azt nem mondta, hogy utánvétellel jön, erre tehát nem számítottam. Magán embertől jött a csomag. Azt mondta, hogy nem fizetem ki akkor feljelent. Lehet ebből bajom ha nem utalom neki át a 3000 ft ahogy ő kérte? Válaszokat előre is köszönöm!

2012. nov. 7. 01:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
17:55 jól mondja.
2012. nov. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
Amennyiben feljelent, és be tudja bizonyítani, hogy kárt okoztál neki (pl. az utánvételes küldés) akkor kártérítésre fognak téged kötelezni. (halkan hozzáteszem ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki postán dolgozik vagy sem)
2012. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Max. a postaköltséget kérheti, de a 3000Ft-ot semmiképp.
2012. nov. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Egyetértünk.
2012. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Amennyiben feljelent, és be tudja bizonyítani, hogy kárt okoztál neki"


Na ezt bizonyítsa be valaki...mivel megy a rendőrségre, hogy nem vette át a címzett a csomagot? 3000 ft-ért szerinted ő jelentgetni fog bárkit is? :DD Abban semmi törvénytelen nincs, hogy valaki nem vesz át egy küldeményt, mert azt épp megígérte.

2012. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

20:22 3000 Ft volt az egész posta költség, állítólag.

Ami a csomagban volt az ingyen volt. Csak a 3000 Ftos posta költséget kellett volna kifizetni

2012. nov. 8. 00:32
 17/22 A kérdező kommentje:
:)
2013. jan. 20. 12:23
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

No comment.

ingyen küldenek neked valamit és még te nem akarsz postát se fizetni?

azt oszt igen...

mert mit gondoltál, ingyen jön?

2015. okt. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Az sztem gyakorlatilag netto hülyeség, hogy kára származhat valakinek, ha nem veszi át a neten vásárolt utánvétes csomagot. A cég bizonyára nem fog perelni, mert nincs érdekében. persze elviekben perelhetne, de az ilyen szitukkal (1-2%) sztem kalkulálnak,mint szállítási/egyéb veszteség. A nagyobb cégek 1000% :)

UGYANIS, ha átveszed a csomagot, kifizeted, használod, élvezed a vásárolt cuccot, s ezt követően, de 30 napon belül visszaküldöd, azt minden jogkövetkezmény nélkül megteheted. Tehát Te veszítettél ugyan egy feladási költséget, de a cég akitől vásároltad, az nem csak a fuvarköltséget bukja, hanem leértékelheti 10-20-30%-al a terméket, mert nem tudja produkálni a legtöbb esetben, hogy az eredeti csomagolásban ismét eladja.

Ugyhogy az eladó (is) jobban jár, ha bumerángkét (bontatlanul) visszakerül hozzájuk a csomag !!!

By Sumsang

2016. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
100%

"azt nem mondta, hogy utánvétellel jön"

Mert mit gondoltál, majd a jézuska hozza?

2017. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!