Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan keressek és találjak...

Hogyan keressek és találjak magamnak albérletet?

Figyelt kérdés

18/F

Hamarosan elköltözöm itthonról, albérletbe szeretnék menni Pestre. Úgy vagyok vvele, hogy nem fontos a belváros, TV sem kell, csak az a lényeg hogy berendezett legyen, max 1 lakótárssal (de jobb lenne egyedül), nem vagyok az a bulizós típus sem és hosszú távra keresnék. Nincs tapasztalatom az "albérletezésben", ezért kérdezném hogy "hogyan kell ezt csinálni"? Hogy zajlik az gész? Hol érdemes keresni (net, újság, ismerős?...)? Mit kell tartalmaznia a szerződésnek? Mire kell nagyon odafigyelni? stb.



2012. nov. 8. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindhárom(net,újság,ismerős) ez szerintem mindegy csak jó helyen legyen!Ha van,ami tetszik felhívod a megadott számot és elmész megnézni!Ha ez meg van megkérdezel mindent a közvetítőtől,vagy esetleg a tulajtól,hogy mennyi kb a rezsi nyáron télen?Ez az egyik legfontosabb!Mennyi a bérleti díj?Ez mit tartalmaz számodra?Milyen feltételek vannak?Esetleg van e plusz költség?Be jelent e a lakásba?(általában,nem szokásuk).A szerződést mindenképp olvasd át! Pontosak legyenek az adatok!Legyenek benne a megbeszélt feltételek,amik rád és rá is vonatkoznak!A környékről meg annyit,hogy szerintem a 8-ba semmiképp ne menj,még ha nagyon olcsó is,mert elég veszélyes!A többit meg meglátod milyen környék,ha elmész lakásnézőbe!
2012. nov. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
olyat keress ahol jó a társaság! ez a legjobb az ilyen közös lakásban :) szerintem ne tarts a több lakótárstól. jó az. és lehet akkor kicsit bulizósabb is leszel :)
2012. nov. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 szerintem 18évesen jó a 8 is. ott zajlik az élet.
2012. nov. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ja és pont ezért ajánlott a belváros is ahol bicajjal, gyalog, bkvval minden közel elérhető minden :)


irigyellek kicsit :)

2012. nov. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. Igen vannak olyan részei,amik jók,de azért egy Diószeghy utcát nem ajánlanék neki,mert elég balhés környék!
2012. nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kiad-lak ***** válasza:

Rezsivel együtt már 60-ból önállóan lakhatsz. A teljesen berendezett lakás ritkább. Legtöbbször az ágy, hűtő és a mosógép az amit a bérlő hoz-visz, azaz a sajátja.


Első kérdés kb. az lesz, hogy hol dolgozol. Ha nem tudsz munkahelyet igazolni legtöbben szóba sem állnak veled.

Számítani kell még a két havi kaucióra is, ami alap. Van persze ahol nem kérnek.

2012. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Hát nemsokára belevágok, úgyhogy drukkoljatok! :)

Az utolsó válaszoló meglepett, mert ezt eddig nem tudtam hogy munkahelyről is kell igazolás. Van egy kis tőkém és úgy mennék fel hogy időközben találok munkát, gondolom csak lesz valaki aki így is "beenged". Ha kéthavi kauciót lerakok akkor nem mindegy különben is?

Sajnos muszáj a minél jobban berendezett, mert semmi cuccom nincs. Arra azért meg nem telik - a JELEN pillanat állása szerint - hogy bevásároljak hűtőből, mosógépből, mikróból...

2012. nov. 9. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!