Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez rágalmazás, becsületsértés,...

Lizi44 kérdése:

Ez rágalmazás, becsületsértés, rossz hírnév keltése vagy tévedek? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Feljelentettek, 3- an a hátam mögött, amit egy szomszédom elmondott, hogy számítsak rá, de nem nevezte meg csak az egyik unatkozó feljelentőt. Mi ilyenkor a teendő, jogtalanul, direkte nekem kárt akarnak okozni, hogy szabjanak ki rám valami pénz büntetést.
2012. nov. 9. 10:38
 1/4 Fanny1885 ***** válasza:
Előre semmit nem tehetsz. Várd meg a tényleges,hivatalos megkeresést. Arra majd tudsz reagálni és be tudod bizonyítani a jogtalanságot. Ha neked lesz igazad,akkor rágalmazásért vissza tudod őket perelni. Hosszú, macerás herce-hurca. Én megkímélném az idegeimet tőle. Inkább röhögnék rajtuk,h nem tudtak velem kib@szni:)
2012. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak azért bánt, hogy van 1- tároló amit 5-6-család használ, és állítólag minden az enyém ami ott van /ezt úgy döntötték el, hogy meg sem kérdeztek,/ Nekik nincs hozzá kulcsuk sem, azt sem tudom, hogy jutottak be, hisz ez egy zárt garázs, és nincs rálátásuk sőt bejárási lehetőségük sem. Így lehet, hogy jogtalan behatolás is történ? Egyszerűen feljelentettek a tűzoltóságon, kihívták a katasztrófa védelmet, akik körbe fényképeztek mindent. Arra hivatkozva tették mind ezt, hogy a lent tárolt holmi, rájuk közvetlen életveszélyt okoz mert felette laknak. Persze mind ezt csak hallomásból tudom, várom a büntetést, de hogy hogy kéne bizonyítanom, hogy az ott lévő holmik negyede sem az enyém(?) azt nem tudom.
2012. nov. 9. 11:30
 3/4 Fanny1885 ***** válasza:
Az nem úgy van,h rögtön kapod a büntetést! A legrosszabb esetben is először felszólítanak,h pakold el a cuccaidat. Várd meg a hivatalos értesítést,abban mindenképpen adnak válaszlehetőséget(fellebbezni v. ellentmondani lehet mindenképpen).
2012. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos most kaptam meg. Így kezdődik: Végzés!

Amiben az áll, hogy tegyek folyó hó 15. ig egy nyilatkozatot, hogy " a tároló helységet ki és kik használják, valamint a benne tárolt nagy mennyiségű anyagok kinek a tulajdonát képezik." De én ezt honnan tudjam, vagy amit tudok is , hogy tudom bizonyítani hogy nem az enyém hanem azé a valakié?

"Figyelmeztetem, hogy a kért nyilatkozat ill. adatszolgáltatás határidőre történő elmulasztása esetén a rendelkezésre álló adatok alapján fogok dönteni" -Ez pedig azt jelenti, hogy ha valami úton módon nem mennék be akkor hitelt érdemlően a fel jentőnek adnak igazat? Aki csak úgy rávágott a hasára, és bemondta az én nevem?

"Döntésem ellen fellebbezésnek helye nincs." Ha igazam van ha nincs tudomásul kell vennem, amit ez a valaki dönt, és el kell fogadnom szó nélkül? Ennyi a jogom és nem több?

2012. nov. 9. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!