Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 éven aluli személy ellen...

18 éven aluli személy ellen lehet polgári pert indítani becsületsértés miatt?

Figyelt kérdés

Én már elmúltam 18. Nos a helyzet az, hogy a barátnőm feljelentett, mert elloptam a pénztárcájából 50000 Ft-ot egy házibuli alatt- megtalálta az én pénztárcámban, persze nem én loptam el. Én próbáltam neki bizonygatni, hogy 1. Alapból nincs szükségem pénzre van nekem elég 2.Ha lopnom kéne is ő lenne az utolsó akivel ezt tenném. Lesz@rta szaladt a rendőrségre és feljelentést tett.Eltelt 3 nap én elkezdtem kérdezősködni azoktól akik ott voltak a bulin, hogy nem-e láttak vagy tudnak valamit. Erre 3 haverom is látta, hogy az ex barátnőm aki szintén ott volt valamit b@szakodott a cuccaink között + volt még egy srác aki szépen végignézte, hogy kivesz egy pénztárcából pénzt és belerakja máséba.(akkor még nem tudta, hogy az enyémbe.) Azt ne kérdezzétek meg, hogy akkor miért nem szólt egyik sem, nem tudom. Ezt elmondta mind a 4 a barátnőmnek is aki visszavonta a feljelentést, csakhogy én ezzel kur*vára nem elégszek meg mivel 1 hiába vonta vissza előtte simán meg is tette telibesz@rva, hogy én az életemre esküdöztem neki hogy soha senkivel nem tennék ilyet, 2. 2 nap alatt a fél baráti társaságomnak kipofázta, hogy mekkora ge*ci tolvaj vagyok én aki felnőtt férfi létére a saját csajától lop meg ilyenek...

Tehát a kérdés az, hogy ezért egyáltalán beperelhetem legalább a szüleit vagy őt felelősségre vonnák? És ez az egész becsületsértés vagy rágalmazás? Melyik a súlyosabb?

A válaszokat előre köszönöm



2012. júl. 21. 21:56
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja igaz nem annyira fontos, de az is kiderült, hogy az exbarátnőm azért csinálta ezt az egészet, hogy összevesszek a mostanival...hát sikerült a kis kur*vánka
2012. júl. 21. 21:59
 2/28 anonim ***** válasza:
65%

Barátnőd is röhej. Milyen lehet az ellenség ha a barátnő is ilyen.

Egyébként meg a rendőrség nem melletted fog állni, mert a csaj csak azt tette amit ilyenkor szokás. Ellopták tőle a pénzt és feljelentette azt akinél megtalálta. Az, hogy ki mit kavar az nem az ő dolga, nem ő a hibás.

2012. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

nagyon jó kérdés

és az sem az ő hibája, hogy kipofázta a fél baráti körömnek alaptalanul??

Akkor szerinted ezt az egészet hagyjam annyiban és ne is pereljem be?? Ja egyébként azt is elfelejtettem, hogy bezzeg az exkur*vámat nem jelentette fel... na ez milyen?

2012. júl. 21. 22:28
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem jöhetsz ki jól belőle. Meg ilyenekkel a rendőrség sem foglalkozik. Ügy sem lenne belőle. Max mondják neki szóban, hogy többet ilyet ne csináljon, hogy szétkürtöli, hogy megloptad, mert az ártatlanság vélelme mindenkinek jár.
2012. júl. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

szedd el a földig a csajt és hagyd annyiban.

Nem fogsz annyira jól járni, mint azt hinnéd, ha belekezdesz a pereskedésbe.

2012. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

az mit jelent,hogy szedd el a földig a csajt?


Amúgy azt kitudnátok kicsit bővebben fejteni, hogy miért nem jönnék ki jól belőle?Olyan harag van bennem, hogy megmondom őszintén mindenáron be akarom perelni. Egy pert vagy megnyerek vagy nem, de javítsatok ki ha nem így van? És a pert különben is bíróságon kell kezdeményezni nem a rendőrségre tartozik... vagy rosszul tudom?

2012. júl. 21. 22:39
 7/28 A kérdező kommentje:
arra még nem is válaszolt senki, hogy 18 éven alulit akkor beperelhetek?
2012. júl. 21. 22:40
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

18 év alulit nem lehet, a szüleit rángathatnád bíróságra.

Eleve a felperes fizeti a perköltséget. Rámenne vagy 100-200 ezer Ft mire véget érne a dolog.

És ezt a pénzt akkor kapnád vissza ha bebizonyosodna, hogy tényleg rágalmazott. De mondom rendőrség leszarja. Nem fognak azért embereket berángatni a bíróságra, hogy tanúskodjanak, hogy Csilla milyen csúnyákat mondott rólad.

2012. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Én leszarom azt is ha nekem kell 200000 forintot fizetnem perköltségként ha vissza se kapom csak megnyerjem a pert... ha meg megnyerem akkor ugye visszakapom.

Már csak azt nem értem, hogy most akkor pert azt bíróságon vagy rendőrségen kell kezdeményezni mert azt írtad, hogy a rendőrség nem fog ilyennel foglalkozni... Én úgy tudom, hogy polgári pert azt a bíróságon kezdeményezünk. Ha meg megnevezem mondjuk 3-4 haverom akik látták szinte az egészet azt miért ne idéznék be a tárgyalásra tanúnak?

2012. júl. 21. 22:53
 10/28 anonim ***** válasza:
69%
De pont ez az, hogy előre kell befizetned minden perköltséget. Aztán lutri, hogy foglalkoznak-e vele rendesen. Mert ha leszarják akkor bukod a pert és bukod a pénzt. Mondom szerintem az lenne, hogy lezárják az ügyet, mert nincs elegendő bizonyíték, a haverjaidat meg be sem hívnák, mert fennáll a veszély, hogy nem lennének pártatlanok.
2012. júl. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!