Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Végrendelet ügyben kérnék...

Ddnalor kérdése:

Végrendelet ügyben kérnék segítséget? Semmi tapasztalatom nincs benne és nem tudom hogy csináljam?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok , súlyos beteg vagyok 1.2 hónap múlva meg fogok halni. Van 4 unokatestvérem akik most kezdik az életüket és rájuk akarom hagyni az értékeimet.

Úgy szeretném ezt megtenni hogy a családom ne tudjon róla.

Van egy telkem , ltp lakáskasszám amit 8 éve rakok most jár le, és egy garázsom. Ha ügyvédhez fordulok akkor ezeknek a dolgoknak kell vinnem a dokumentumait? Egyik sincs nálam , szüleimnél vannak. És ha elkérem meg rájönnek hogy mit akarok csinálni. Honnan fogja az ügyvéd tudni hogy meghaltam , ha senki nem értesíti? Az ügyvéd majd kezdeményezi az átíratás dolgokat? Unokatestvéreimnek szerintem nem is lenne képük

idejönni hogy rájuk hagytam és hogy legyen átíratva az ő nevükre.



2012. nov. 15. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Először is sajnálom!

Nem kell vinned a dokumentumokat, anélkül is meg lehet csinálni egy végrendeletet. Az elkészült végrendeletből legalább egyik unokatestvérednek adj egy példányt és majd Ő bemutatja a közjegyzőnél a hagyatéki tárgyaláson valamint az ügyvédnél is maradni fog egy példány. Beszéld meg az unokatestvéreiddel, hogy Te ezt így akarod, úgyhogy menjenek el a hagyatéki tárgyalásra és mutassák be a végrendeletet.

2012. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Unokatestvéremnek se akartam elmondani,muszáj lesz akkor.

2012. nov. 17. 00:46
 3/3 A kérdező kommentje:
Hagyatéki tárgyalás az minden haláleset esetén történik?
2012. nov. 17. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!