Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyiségi jogok megsértése?

Személyiségi jogok megsértése?

Figyelt kérdés

Üdv, sziasztok!

Egy 15 éves diák vagyok, középiskolás, elsős (azaz kilencedikes). Történt az iskolába, hogy ráuntam arra, hogy egy srác állandóan úgy kérdez tőlem valamit, hogy "figyelj gyökér" meg "te gyökér" és egyebek. Egyik magyar órán a tanár szólt rá, hogy "ne szopja a tollát", mert szószerint azt csinálta. Ez egy csütörtöki nap volt, majd másnap pénteken föcin (földrajzon) gondoltam egyet és felvettem videóra, ahogy szopja a tollát és fikázik, szó szerint és megeszi... ezt felraktam facebookra a ZÁRT csoportunkba, egészen kb. 1 órával ezelőttig fent is volt, az osztály nagy része látta és kiröhögte őt. Ő kilépett a facebook csoportból még pénteken. Az egyik osztálytársam írta, hogy hétfőn úgy megy be a suliba, hogy azonnal az igazgatóhoz megy és "elmondja", hogy én mit csináltam. A videó azóta már nem létezik, senki nem töltötte le, tehát NINCS sehol. Az volna a kérdésem felétek, hogy így megsérthetek-e bármilyen személyi jogot? Vagy én ezért kaphatok valamit? Úgy vélem, hogy nem... de azért jobb, ha megkérdezem itt is. Várom a válaszokat.



#személyi jog #személyiségi jog sértés
2012. nov. 17. 20:46
 1/6 anonim válasza:

nem akarok rosszindulatú lenni de igen ez a személyi jogok megsértése, de mivel csak egy kis ideig raktad fel és csak egy privát csoportba nem valószínű hogy komoly dolgot kapj


(de ha tovább fajulna úgy értem hogy valaki még is letöltötte és terjesztgeti tovább akkor rád vezethető vissza)

2012. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kristi15 válasza:
Nem lesz szerintem semmi, de ha fikázik akkor válalja fel!!
2012. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A videót biztos nem töltötte le, ez 100%.

Így kaphatok valamit? Tehát a videót nem tudná bemutatni meg semmi.

2012. nov. 17. 21:18
 4/6 anonim válasza:
de am ha meglátja ezt a kérdést akkor tulajdon kép ez egy vallomásnak számítana de még mindig azt mondom hogy ha elkapnak akkor sem kaphatsz komolyat max leszidnak..
2012. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Meglátja a kérdést? Múltkor a suliba kérdezte, hogy mit jelent ez az angol mondat, mert hogy a facebookját úgy hagyta és nem tudott jelszót sem újítani...
2012. nov. 17. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:

tulajdonképpen egy privát csoportnyi tanúja van arra, hogy mit tettél, videóra már nincs is szüksége


de én sem hinném, hogy ezért a fejedet vennék máshol

cska hát jól nézz körül ezek után bárhová mész és bármit csinálsz... talán kipróbálja a visszavágósdit

2012. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!