Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnék megtalálni egy...

Avarka kérdése:

Hogy tudnék megtalálni egy olyan tárgyat, amit elszállított a kukásautó? Számomra nagyon kedves tárgyat dobott ki a rokonom, minek eszmei értéke felbecsülhetetlen. De ötletem sincs, hogy találhatnám meg. Valami ötlet?

Figyelt kérdés

2012. nov. 23. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos majdnem teljesen esélytelen.

Azt meg lehet tudni, hogy hova szállították a hulladékot, a hulladéklerakóban még azt is meg tudják talán mondani, hogy körülbelül melyik részre került, de mivel naponta hatalmas mennyiség kerül be...

Óriási szeméthalmot kellene átforgatnod.


Hívd fel a helyi hulladék-gazdálkodót, hátha van tippjük.

2012. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm a választ! Ma írtam is egy e-mailt nekik. Már csak attól tartok, hogy röhögnek egyet rajta, aztán tovább siklanak felette. De azért telefonon is megpróbálom őket zaklatni. Bármit megtennék érte...
2012. nov. 25. 20:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ma volt a helyi hulladéktelepen üzemlátogatáson. Végig megmutatták a technológiát. Ez egy nagy regionális hulladéktelep, 3 megye szemetét hordják oda, köztük a szomszédos 200.000-es városét is.

A technológia nagyjából: bejön a kommunális hulladékkal megrakott kukásautó sz a tartalmát leüríti egy nagy betonplaccra. Onnan egy markoló belelapátolja egy nagy darálóba. Mindent homogén törmelékké darálnak. A darálék elég darabos, nem por finomságot kell elképzelni. Ezután kiválogatják gépekkel a fémet, meg a "nehéz" dolgokat. Nehéz dolog pl a betontörmelék, vagy a vizes, lucskos ételmaradék. Ez megy a lerakóba. A könnyű részeket (papír, műanyg, egyén) tovább aprítják, szárítják és cementműben elégetik energiatermelés céljából.

Nem tudom mi az amit keresel, de könnyen lehet, hogy már az első darálással megsemmisült, vagy ha éghető, akkor elégették a cementműben. Vagy ha egyik sem, akkor a lerakóba került. Egy bazi nagy,, több tízezer köbméteres völgyet képzelj el. Ezt telehordják vegyes szeméttel. Egyengetik, tömörítik. Több méter vastagságú a szeméthalom. Erre aztán jön egy szigetelő réteg, majd pár méter föld és szépen el van magában. Ebből utólag visszakeresni valamit egyenlő a lehetetlennel.

2019. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!