Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jo otlet, vagy lenne olcsobb,...

Jo otlet, vagy lenne olcsobb, kisebb traktor is ekkora foldteruletre?

Figyelt kérdés
5 hektar agyagos fold megmuvelesere (pl szantas) keresek max. 600.000 Ft os traktort. En az Mtz 50 re gondoltam. Van esetleg jobb otlet?

2012. nov. 28. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
hollandiában bevált szokás hogy többen használnak egy eszközt
2012. nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Orulok, hogy irtal/irt, de ez nekem nem hasznalhato valasz... Az en kerdesem nem az volt, hogy hol lehet kozosen hasznalni dolgokat...


De ha mar irtal/irt, akkor erre meg a kovetkezoket reagalnam:


Akkor most menjek Hollandiaba? Vagy tudsz/tud esetleg valakit, aki szivesen hasznalna velem kozos traktort?

2012. nov. 28. 23:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha komolyan akarsz ezzel foglalkozni a jövőben és nem csak egy (amúgy költséges) hóbort, akkor be kell ruházni egyre.

Vagy, ha a környéken található más gazda vagy gazdaság is, akkor megérdeklődni tőlük, hogy bérbe adnák-e.

2012. nov. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég igen. Ne foglalkozz az első idiótával, ez itt nem hollandia, meg aztán nagyon kíváncsi lennék, hogy pl. ő is odaadná-e másnak az autóját!
2012. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
gondolkozz mielőtt válaszolsz kedves előttem szóló, én nem azt mondom hogy kölcsön kérje hanem vegyen tulajdonrészt, tehát mindkettőé a traktor
2012. dec. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"én nem azt mondom hogy kölcsön kérje hanem vegyen tulajdonrészt, tehát mindkettőé a traktor"


Hát az majdnem ugyanaz! Az ilyen közösködés az ilyen mentalitású országban nem működik, elég sokszor viták oka lehet. Tapasztalat! Én mégegyszer ilyenbe nem megyek bele, ha nem telik arra a bizonyos valamire akkor inkább ne legyen!

2012. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

van 2ha földem, kukoricát termelek, jobbra 5 szomszéd szintúgy, balra 3 szomszéd ugyancsak, összeültünk és vettünk egy használt trakit fejenként alig 90.000 ráfordítással...

amúgy 5 hektárra szerintem nem érdemes venni, minden átlag faluban lehet találni embert, aki 5-10ezerért megszántja, vagy ami éppen kell, de már hallottam olyanról is, aki üzemanyag +3 kanna borért elvállalt ilyet...

2013. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"5-10ezerért"


20000 körül szántanak hektáronként átlagban.....


Amúgy meg nem mindenben értek egyet, abban igen, hogy főleg ha csak kukorica, gabona van akkor érdemesebb bérmunkában csináltatni, ha 45-Ha-ról van szó. De felette még ha egy 6-700-ért veszel egy 50-es mtz-t és + utána való gépeket mert úgy legalább akkor csinálhatod amikor akarod, és nem leszel annyira másra utalva. Legalább is a művelést!

2013. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"45-Ha-ról"


*4-5

2013. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen 20.000 ért szánt az, aki ezt csinálja főállásban, de azért mondtam, hogy lehet találni embert, mert minden faluban van sok olyan ember, akinek van trakija, csak nem ebből él, az olyanok pedig általában örülnek annak az 5-10 ezer potyapénznek is... vagy ha ők nem is, de pl a 17 éves kisfiúk biztosan, akik megkapják apuci trakeszát, egy kis zsebpénzkeresésre...
2013. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!