Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki nincs regisztrálva...

Ha valaki nincs regisztrálva a munkaügyi központban és nem is dolgozik akkor annak hogy kell fizetni a TB-jét?

Figyelt kérdés
Csak azt kell kifizetnie az adóhivatalnak amikor elmegy az orvoshoz és egészségügyi jogosultság nélkül kapja meg az ellátást(tehát csak annak a bizonyos ellátásnak az árát kérik tőle),vagy annak havonta kell fizetnie,ha megy orvoshoz,ha nem.

2012. nov. 28. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Havonta 6300 Ft (illetve a minimálbértől függ, ha az nő akkor a fizetendő összeg is), a NAV-tól kérhetsz csekket.


Ha elmulasztod, akkor visszamenőleg is kipostáznak neked akár 30 csekket is, amióta nem fizeted.

2012. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

jól beszél az elöttem szóló, engem most ....+ 80ezer forintra emiatt, uh ne vedd félvárról, meg ej ráérünk arra még,

vagyis nem +..., hanem egyszerüen ennyi a tartozásom

pöppet kellemetlen, pláne igy karácsony elött, december 15-ig kell kifizetnem

2012. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Jót mondanak előttem,annyit kiegészítésül,hogy ha befizeted havonta a 6300-at akk bármi történik ellátnak megműtenek stb,ha nem akkor pedig 1 egyszerű vérvételért is közel ennyit kell fizetned.Uh jobban megéri kifizetni havonta.

Amúgy meg ha lesz munkád,akkor le fogják abból vonni visszamenőleg napi árfolyamhoz igazított kamattal együtt ha nem fizeted be(adók módjára behajtható))

És hogy ha túl sok a tartozás akkor ingó és ingatlan vagyonra terhelhetik az összeget.

2012. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!