Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a leírás:a...

Mit jelent ez a leírás:a nyaga 1095 szénacél, keménysége az élén HRC-60 a hátán HRC-40 Rockwell?

Figyelt kérdés
Egy katana leírásában van.Nem akarom megvenni csak érdekel,hogy ez mit is jelent illetve mennyire "strapabíró". Teljesen laikus vagyok a témában szóval kérem hogy az okoskodó beszólogató poénkodó hozzászólók inkább ne írjanak.Aki tényleg el tudja mondani,hogy ez mit is jelent,annak megköszönöm!

2012. dec. 2. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
az 1095 hogy mekkora a széntartalma.1040,1060,1095 stb. a keménysége pedig hogy mennyire lett hajlákonyra/erősre munkálva. de mivel itt 2 érték van szerintem ez egy egyedi penge, a belseje a kemény a külseje a lágyabb hajlákonyabb. de biztos van egy kép a pengéjéröl.legalábbis szamurajkardok.extra.hun van
2012. dec. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Pontosítanám a válaszát az előttem szólónak.

1095-ös szénacél az 0,95% Szenet tartalmaz ténylegesen és az 1040-es az 0,4...és így tovább...

A HRC60 az a penge vágóélére vonatkozik. Szóval van egy úgynevezett "hamon" vonal a pengén, ami álltalába mintára van csinálva(ez a készítő mester különlegességét mutatta, ezért nem volt 2 egyforma kard). A HRC60 egy nagyon strapabíró és kopásálló anyagszerkezetet bizonyít. A HRC40 a hamon vonaltól a "simogiji"(a pengén az a vonal ahonnan elkezdik kialakítani az élt) és a "Ha"(a penge hátoldala, élezetlen oldal) felé mutat. Ez egy rugalmasabb anyag. Ez biztosítja hogy ne törjön olyan könnyen a kard.

2013. nov. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szonda endre válasza:
HAMON= EDZÉSVONAL--KÜLÖNLEGES PENGEEDZÉS ÉNEK HATÁR --VONALA-EGYEDI mintát ADNAK a pegének --- írta: "yokote--sensey(karate mester)
2016. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!