Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit rontottam el a fizika...

Mit rontottam el a fizika felmérőben? (9. osztály, átlagsebesség)

Figyelt kérdés

Meg volt adva a sebesség-idő, és a gyorsulás-idő grafikon, és ebből kellett kiszámolni az átlagsebességet.


Én az s = v * t képletet használtam, tudom, hogy nem jó, de már csak az s = v0 * t + ( a / 2 ) * t^2 képlet maradt (v0 = kezdősebesség), de ezt azért nem használtam, mert nem tudtam kiszámolni a gyorsulást (a).


De akkor hogy oldhattam volna meg a feladatot?


[link]



A megoldásom, és ahogy a tanár aláhúzta mindkét eredményt, pirossal van bekeretezve.



2012. dec. 3. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy nem jó, akkor mi a gond?

A gyorsulást nem kell kiszámolni, az meg van adva az ábrán.


Mivel kilencedik osztályban még nincs integrálás, így a legegyszerűbb megoldás, ha három szakaszra bontod a feladatot, és kiszámítod mindegyik szakasz végén a sebességet, és a szakasz alatt megtett utat, majd összeadod a hármat.

Az első szakaszban ugye gyorsul 3 m/s^2-tel, a másodikban egyenletes sebességgel halad, a harmadikban továbbgyorsul 1 m/s^2-tel.

2012. dec. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem.
2012. dec. 3. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!