Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mit érdemes...

Dragon09 kérdése:

Mit gondoltok, mit érdemes tanulnom/dolgoznom, ha tudom, hogy egy-két év múlva Szlovákiába szeretnék költözni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék a magyarságom miatt hátrányba szorulni így valami önállóan végezhető munkára gondolok. Egyenlőre nem beszélek szlovákul. Párom szlovák állampolgár, de egy nagyrészt magyar lakta területen él. Mivel lenne érdemes próbálkozni?
2012. dec. 3. 22:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igen ezt tudom. A bejelentett munkanélküliek aránya Szlovákiában magasabb. De ahhozz, hogy megtudd, hogy melyik országban dolgozik több ember, akkor az aktív munkakorúak foglalkoztatási rátájára van szükséged. Na ez Magyarországon a legalacsonyabb százalék az EU-ban (Nem sokkal utánunk van Románia, Bulgária) Szlovákia sokkal joobb helyzetben van. Mivel most érettségiztem földrajzból emelt szinten, és gazdasággal szeretneék foglalkozni ezért tisztában vagyok az országok fejlettségével. Én magam is cigány származású vagyok és tudom, hogy Szlovákiában is nyomorognak a cigányok (de se Magyarországon, se Romániában nem élnek jobban. Ők mindenhol szegények...) Szlovákia gazdasági mutatói biztatóak.. Még a 2006-os felméréseknél Szlovákiát megelőzte Magyarország, Lengyelország stb.. Mára a Közép-Európai térségben Csehország utáni második legfejlettebb állam. Sokat jártam Szlovákiában és nézegettem is utcaképeket, falukat Szlovákiából... Hát, nagyon szép, rendezett faluk vannak. Csak a cigánytelepek csúnyák. Rengeteg faluban (Főleg a városokban és környékén) lakóparkok, új utcák. Nálatok minden mellékutca le van aszfaltozva. Minden faluban van közvilágítás stb... Magyarország ettől nagyon messze van. Elmész egy faluba és a legtöbb ház rosszállapotú. Nálunk a vidéki városokban nincsenek új házak, lakóparkok. Ez csak Budapesten jellemző, de Budapestnek is van egy 200ezer fős cigánysága, a Belvárosban vannak szegénynegyedek (Magdolna utca, Szabolcs utca, Bérkocsis utca...) Pozsony régiója az egész Európai Unióban az ötödik leggazdagabb régió. (Azért tudok ilyen adatokat pontosan, mert be kellett magolni :) ) Ehhez képest Budapest régiója a Bukaresti régió után kap egy szerény 52. helyet...Szlovákiában minden évben nő a GDP, Magyarországon már 2 éve csökken... És visszatérve a romákra [link] (eze gy Bács-kiskun megyei 3000 fős cigánytelep. Országszerte mindenütt látni ilyeneket)... Szlovákia, Magyarország, Románia, Bulgária (ez a négy ország bír a világban számottevő cigánysággal. ) Mind a négy országban 10-15% körüli a cigányság. Magyarországon és Romániában meghaladja a 15%-ot, Szlovákiában, Bulgáriában valamivel 15% alatt van. (Tehát nincs nagy különbség, pár százalékkal van több cigány Magyarországon) Szlovákiában a cigányság a Keleti-régióra koncentrálódik, Bulgáriában a Nyugati régiókra , Romániában a Déli, középső és Nyugati részekre (K-Romániában nincsenek is romák) Ehhez képest Magyarországon A Keleti, Középső, Délnyugati és Északi régiókban is meghatározó a cigányság.) Magyarországról csak aggasztó dolgokat tudnék mondani. Már Románia-szintű ország Magyarország, de a földrajztanárom gazdasági elemző is (nagyon rendes nő) Azt mondta, hogy szerinte és kollégái szerint is pár éven belül Románia jobb mutatókkal fog rendelkezni. (Ma még ugyanolyanokkal rendelkezik, mint M.O.) Azért az tényleg szomorú, hogy amíg Szlovákia, Románia, Horvátország mutatói évről-évre nőnek, nekünk csökkennek a gazdasági mutatóink... Hát nem tudom, hogy mit/kit lehet ezért okolni... :) Mindegy. Nézzük a dolgok jobb oldalát. A cigányoknak szép zenéjük van és az É-K, K Magyarországi meg a Dél-Nyugat magyarországi régiókban gyönyörű népviseletüket a kis falvakban mai napig hordják. Szépek a magyar lányok, Szép az Alföld! :D Romantikusak a poros alföldi kis utcák... Amúgy én tényleg nagyon szeretem Magyarországot, de jobb lenne, ha mi is szomszédainkhoz hasonlóan elkezdenénk fejlődni...
2012. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedden közzétette az Európai Unió régiónak jövedelmi ranglistáját az unió statisztikai hivatala, az Eurostat. A 2009-es egy főre jutó GDP alapján készített rangsor egyfelől megerősíti azt, hogy elképesztő különbségek vannak életszínvonal, jövedelem és gazdasági teljesítmény terén az Európai Unió nyugati és keleti fele között.

Másfelől arra is utal az összeállítás, hogy Magyarországnak a Dunától keletre eső része, valamint a dél-dunántúli régiója inkább a kelet-, mintsem a közép-európai térséghez tartozik. Legalábbis ezt jelzi, hogy a hétből négy magyarországi régió is bekerült a 20 legszegényebb térség listájára (míg a legmagasabb GDP-t termelő huszas listán egy magyar régió sincs); a rangsorban egyébként 271 európai uniós régió szerepel."


,,A lista másik végén a legszegényebb 20 régió mind a pár évvel ezelőtt csatlakozott Bulgária, Románia és Magyarország régiói közül kerül ki, ahol az egy főre jutó GDP az uniós átlag 26-43 százaléka között szóródik."



-És bocsánatot kérek! Férreírtam!!! ,,Pozsony régiója a 9. leggazdagabb az EU-ban, megelőzve a 10. helyen álló Bécset, követve a 8. helyen álló Svéd fővárost" Azért ez gyönyörű eredmény.



És azt kalkuláljátok bele, hogy az EU-ban 271 régió van. Ebből 268-nak lenni (Észak-Magyarország) elég szégyen, de 9-nek lenni (Bratislavsky kraj) megelőzni Bécset... Gyönyörű teljesítmény. De Kelet-Szlovákiai Régiók közül se került be egy se a legszegényebbek közé. Ehhez képest a román régiók közül 4, a magyar régiók közül is négy belekerült (Hét régió van Magyarországon, ebből négy nagyon szegény)

2012. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azért ebben van egy kis turpisság. Pozsony régiója maga Pozsony, míg Budapest régiója az egész megye. Ha Budapestet külön leválasztva külön régióként kezelnéd, ugyanolyan lenne, mint Pozsony, így viszont olyan térségek is ide tartoznak, mint Nagykáta, Cegléd stb.
2013. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!