Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha írnék egy könyvet, mit...

Ha írnék egy könyvet, mit szólnátok ehhez a témához (légyszi ne másoljátok)?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy 2025-ben születik egy lány, ő lesz a "kiválasztott", anyja belehal a szülésbe, és árván nő fel. 15 évesen aztán "hibernálják", hogy kb. 500 év múlva felébresztik. Ekkor a teknika már nagyon fejlett, és lehetővé teszi, hogy egy-két hónap alatt sokkal messzebbre lehet eljutni. A lány egy kutató csoport segítségével űrutazásra megy, egy bolygó a célpont, ahol feltehetőleg értelmes élet folyik. A lány odautazik, és emberi élet nyomaira bukkan. 5 évig köztük él, amikor felfedezik, hogy a bolygó veszélyben van. A lány hazautazik a Földre, ahol előafja, hogy miket látott, és milyen veszély fenyegeti a bolygót. Ám az emberek kinevetig, és nevetségesnek gondolják, hogy létezne emberi értelemmel rendelkező lény. Vajon feltalálja magát? A bolygó sorsa az ő kezében van. Ha elbukik, az ott élőknek vége, ha sikerrel jár megmenekülnek.

2012. dec. 5. 20:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

szerintem ne írj könyvet, súlyos helyesírási problémáid vannak

a téma pedig unalmas

nem áll szándékomban "másolni" :D

2012. dec. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Szerintem érdekes.. :)) írj csak.. ; D
2012. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Talán csináljon ott egy videót s az emberek majd elhiszik..vagy akkor már nem lesz kamerás mobil? :D
2012. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Kezdj bele, jó lesz az. :) Sok sikert!
2012. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeket, az 1.-nek pedig: igen is jó a helyesírásom, de nem tudok róla, hogy a GyakoriKérdéseken kötelező lenne helyesen írni, és bocsánat, ha nem figyeltem oda eléggé. Egyéb?
2012. dec. 6. 07:18
 6/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, de elég logikátlan az egész. Miért pont egy 15 éves tapasztalatlan lányt küldenek ki az űrbe, egy teljesen idegen bolygóra? Miért nem egy idősebb, tapasztalattal rendelkező embert? Ezt csak valami jól elfogadható magyarázattal fogadnám el... vagy meg lenne magyarázva, mégis mitől pont Ő a "kiválasztott"? Meg mire választják ki amúgy is? Amúgy nem rossz alapötlet, de egyelőre sok helyen bele lehet kötni.
2012. dec. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Óóó, mindennek meg van a maga oka... Hogy miért ő a kiválasztott? Hmm, egyelőre érd be annyival, hogy összefüggésben van az idei világvégével... És a többi is. Azt mondod, hogy miért egy 15 éves tapasztalatlan lányt? Azért, mert ő a "kiválasztott", és ne feledd el, hogy 500 évet alszik, a Földünk veszélyben van (hoppá, ez egy titok volt), és talán ő az egyetlen ember akiben megbízhatnak (hogy miért, azt most nem árulnám el). Elég meggyőző, vagy kérsz meg indokokat? Mert akkor privátban elárulnék egy-két dolgot, de nem mindet! :D
2012. dec. 6. 18:29
 8/17 A kérdező kommentje:
És azt mondod, higy sok helyen bele lehet kötni?! Ez egy regény alap ötlete, lehet, hogy meg is írom, ne várd, hogy minden egyes apró ötletemet eláruljam! :D
2012. dec. 6. 18:31
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Oké, írhatsz privátban, érdekelne:D Persze ha meg lennének magyarázva a dolgok logikusan, amiket kifogásoltam, akkor nem lesz ezzel gond. Én csak annyit mondtam h ha csak úgy kiválasztanak egy 15 évest, hogy elküldjék az űrbe annak nincs sok értelme, hisz neki nincs semmi tapasztalata stb... de ha megvan erre a megfelelő indok, akkor nincs gond!:D
2012. dec. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Okés, írok! :D De nem árulok el ám mindent...
2012. dec. 6. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!