Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van manapság ennyi...

Miért van manapság ennyi kövér kisgyerek?

Figyelt kérdés

Elöljáróban leszögezném, nem célom a ducibb embereket megsérteni alábbi soraimmal, de mindez nagyon kikívánkozott már:


Miért van manapság ennyi túlsúlyos kisgyerek?

A suliban is nagyon sok olyan kislányt, kisfiút látok, akik a maguk 145 centijükhöz konkrétan hordóhassal rendelkeznek. Ráadásul az is szörnyű, ahogyan a legtöbben a túlsúlyukhoz állnak: nagyon sokan rögtön valamiféle "genetikai betegséggel" takaróznak, pedig nem hinném, hogy az elhízást okozó betegségek gyakoribbak lennének napjainkban, mint régen. (Természetesen, aki genetikai elváltozás miatt duci, azt igazságtalanul bántják, ők nehogy azt higgyék, hogy róluk szól a kérdés)

És nem, nem arról beszélek, mikor valakin van egy kis felesleg. A kóros elhízásra gondolok. Az elsős unokahúgom osztályában 30 gyerekből 18-19 biztosan durván túlsúlyos, pedig ez ilyen korban hót egészségtelen, és abszolút nem normális... Azokat a szörnyű elfogult "mintaszülőket" már meg sem említem, akik egész álló nap zabáltatják a gyereket, napi szinten viszik a Mekibe, gyakorlatilag víz helyett is édességet adnak neki - és eközben meg sem fordul a fejükben, hogy egészséges életmódra neveljék, sportolni vigyék, satöbbi. Aztán mikor netalántán eljut hozzájuk, hogy a gyereket kinevetik a súlya miatt, vagy esetleg tesiórán is csak fekszik a földön, mennek be pampogni a tanárhoz, hogy micsoda igazságtalanság folyik itt.

Vannak, akik megpróbálnak lefogyni, sportolni, változtatni az életmódjukon - bennük legalább van ambíció. De sokan azt sem hajlandóak belátni, hogy a későbbi életükre is hatással lesz, ha már kisgyerekként baromi elhízottak. Persze tudom, ezért kisebb korban még inkább a szülők felelősek, mintsem a gyerekek.

A túlsúlyosok között pedig akad egy szűk réteg, mégpedig azok, akik önbizalomhiányuk miatt más súlyproblémás embereket piszkálnak! (Egy volt osztálytársam engem is éveken át anorexiásnak hívott. Ő egy olyan lány, aki 12 évesen 72 kiló volt, és nyáron, 40 fokban is hosszúnadrágban és kardigánban járt, nehogy a szemére hányják, hogy milyen kövér)


Szerintetek?



2012. dec. 7. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:
rajtam is van egy kis extra súly(17év 185cm, 83-4kg), de támogatom az elképzeléseidet, én akkor határoztam el hogy fogyni kéne mikor megláttam a sok kis gurigát "futkározni", azóta 7 kilót fogytam és ami fontosabb izmot építettem. ellenben van egy angol származású angollektorom akivel pont ezekről beszélgettünk az osztállyal és azt mondta hogy ott a legtöbb gyermek 100+ kiló és az tényleg durva (12 évesek is)
2012. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most erre a kérdésre tényleg 1 válasz jött ? Ez elszomorító, mert engem is érdekelt volna a válasz :(
2013. jan. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!