Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kövér kisgyerek és felnőtt lesz?

Kövér kisgyerek és felnőtt lesz?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos és már megduplázta a születési súlyát. Egy igazi kis "zsömle". Aranyos, de mivel én is kövér gyerek voltam, nagyon félek, hogy Ő is az lesz. Anyatejet kap. 3 kg-val született, most 6 kg. 3-4 óránként eszik, igaz éjszaka is eszik 2*. Tudom, hogy még kicsi, de mik a tapasztalatok? Ugye nem marad kövér?
2010. jún. 4. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem kövér. Amikor elkezd mozogni, lemozogja. Az unokahúgom 3600g-al született, és 7 kiló volt három hónaposan. Két hete volt egy éve, és most pont 10 kiló. Annyit mozgott, hogy 9 hónap alatt kevesebbet hízott, mint az első 3 hónapban. AMúgy meg nem kell ennyire parázni. És ha több kiló lenne mit csinálnál? Egy 3 hónapos gyereket nem lehet diétáztatni. Majd amikor már mindent eszik, akkor figyelj oda rá, hogy kevés nass, inkább gyümölcs, és kiegyensúlyozott étkezés.
2010. jún. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Az a jó, ha rendesen eszik. Unokaöcsém is kövér kisgyerek volt, de a bátyámék később járatták úszni meg pingpongozni, és tök jó formájú gyerek lett belőle:)
2010. jún. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a gyerekek még szakaszosan nőnek ami azt jelenti,hogy kigömbölyödnek,megnyúlnak,gömbölyödnek,megnyulnak..

Anyatejes babát egyébként se lehet túletetni, ha 3-4 óránként eszik. Csak extrém esetben ha mondjuk midnen orában mellre raknád,de mivel ő tudja mennyi az igénye nem szopna ha nem lenne éhes.:) Kisgyerekkorban kövérnek lenni más tészta,az azért van mert a szülök engedik az egésznap nassolást,vagy túl sok édességet,kevés mozgásra van lehetősége a gyereknek stb stb.

2010. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nem ettől lesz kövér kisgyerek. attól lesz kövér kisgyerek ha a rossz táplálkozási szokásokat látja és kiskorában csokikat , cukorkákat nassol állandóan. a szülei példáját látja,tehát ha ti most elhízottak vagytok, nem sportoltok, valószínű a gyerek is elhízott lesz.
2010. jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az anyatej a legjobb dolog, amit egy baba kaphat. Azzal nem lehet elhízlalni!!!! :) Nyugodtan enyen amennyit akar belőle. Amikor majd hozzátáplálsz akkor kell okosan csinálnod. Sok friss gyümölcs, zöldség, teljes kiörlésű gabonák és vigyázni kell a cukorral meg a káros, babáknak nem való dolgokkal. Mire oda kerül majd a sor úgy is ki fogsz okosodni belőle. :) A fiam is óriási baba volt, de most 10 hósan alig hízik, mert annyit mozog, csupa izom. Nagyon megválogatom, hogy miket adok neki enni, mert már itt arra kell nevelni, hogy egészséges kajcikat egyen. Nekem is mindig gondom volt a súlyommal, de megfogadtam, hogy a gyerekeimet okosan nevelem. :)

Szóval ne aggódj, mert kb még két hónap és leáll ez a nagy hízás is. :)

2010. jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kövér lesz. Ez genetika is. Most még nem tud mozogni, csak eszik és alszik-fekszik. Később, amikor már lépeget, mozog, akkor kell odafigyelni a táplálására és a kellő mozgásra. Ha nem hajlamos az elhízásra, akkor nem lesz kövér.

Tesómék babája 4 kg-mal született, 1 éves koráig olyan volt, mint egy kis szumó. Most 5.-es, egy Cérna Peti az egész, inkább inas, sportos.

2010. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Rosszul írtam, ha hajlamos az elhízásra, akkor sem biztos, hogy köv. lesz, csak nagyon oda kell figyelni a táplálkozására.
2010. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 hetes, az első hónapban 1300 gr-ot hízott...teljesen le voltam döbbenve, pedig csak anyatejes. Van egy 6 éves leányom is, ő kimondottan kicsiket hízott, most is vékony, filigrán, "tinci-táncis" alkat. Védőnő szerint anyatejes babánál ne aggódjunk!!! Be fog állni a normális hízása, ez a kövér gyerek - kövér felnőtt probléma igazából már a nagyobb gyerekeknél mérvadó. Tehát ha mondjuk 5 évesen sokkal több kg, mint a kortársai, az okot adhat aggodalomra. De ilyenkor is sok mozgással és a kajára való odafigyeléssel lehet korrigálni. Az én véleményem szerint, ha 2-3-4 éves korban, ha állandóan ki van tágulva a gyomra a gyereknek, mert annyit eszik (tehát mennyiségre is durva), abból lesz a kövér gyerek.
2010. jún. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha 8-9 kiló lenne, már aggódhatnál, de ez teljesen jó.
2010. jún. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem lehet megmondani, hogy kövér kisgyerek lesz-e belőle.

Az én fiam 3850 grammal született, Ő is kizárólag anyatejes volt, 3,5 hónapos korára duplázta meg a súlyát. Akkor nem mondtam rá ezt, de így utólag elismerem, hogy kövér baba volt. Aztán 6-8 hónapos kora körül megállt a rohamos hízása. Most 20 hónapos és 10,4 kiló. Orvoshoz járunk, hogy miért nem hízik.

2010. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!