Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ma vettem észre a konyhába...

Ma vettem észre a konyhába főzés közben, hogy a tűzhely fölött a sarokban (a fal az utcafrontra néz) elkezdett a falam vizesedni, szerintetek mit lehet ez ellen csinálni?

Figyelt kérdés
Illetve a házfelügyelőnek szóljak vagy ezt önköltséges alapon kell kijavítanom?!De mégis ezt hogy lehet kijavítani?!

#Szigeteletlen panellakás #konyhafal vizesedik
2012. dec. 9. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

A fal hideg, lecsapódik rajtra a pára (főzéskor van rendesen) azt látod.

Ha nem főzöl biztos kisebb lesz a folt, mert szárad.

Ha gondolod szólj a házfelügyelőnek....

2012. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hőhídnak hívják a jelenséget. Az ilyen helyeken több hő szökik el mint a fal többi részén mert itt ütközik a legkisebb ellenállásba a falszerkezeten keresztül. A falsarok pl. tipikusan ilyen hely külső és belső fal ill. külső fal és födém találkozásánál. Itt a fal hidegebb, így a pára is itt csapódik le. Hosszabb idő után penészedni is fog. Leginkább hőszigeteléssel lehet ellene tenni. De ha csak a főzésből eredő gőz a gond akkor meg páraelszívót kell felszerelni.
2012. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ma újra megnéztem, és semmi. Úgy tűnik csak főzéskor jelentkezik. Szerintetek ha körbeszigetelnék a panelprogramba akkor nem jelentkezne??! Illetve van szagelszívóm, de nincsen kivezetve :(

Ezek szerint akkor ezt meg kell csinálnom, mert így nem ér az egész semmit?!

2012. dec. 10. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a főzés miatt van a pára akkor elég, ha a szagelszívót kivezetted.
2012. dec. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. dec. 11. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!