Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy autó más...

Thingalong kérdése:

Mennyibe kerül egy autó más országba átíratása? Vagy egyáltalán hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Otthon vásárolt használt autóval szeretnék kimenni Dániába, és ott élni. Az autót át szeretném íratni dánra.

Mire van ehhez szükségem, és mennyibe fájhat? Nem értek hozzá, teljesen laikus vagyok.



2012. dec. 11. 03:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy nagyon sokba. Én sem értek hozzá, viszont olvastam erről anno egy cikket, hogy Dániába, nagyon drága az autó vásárlás, ezért sokan Németországban veszik, mert szomszédos,és jóval olcsóbb. Viszont annyira drága az átiratási költség pont ezért, hogy nem éri meg ott venni, mert drágább, mint egy autó. Szóval nem túl jó ötlet.
2012. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Daniaban nagyon koltseges beiratni es fenntartani egy autot.

pl egy 2006-os 1.6 astrara egyik baratomnak 90000 kr reg adott vetettek ki,de lehet kerni torlesztessel,es negyedevenkent,vagy havonta,nem tudom biztosan,tudod torleszteni.

Az autod daniai aranak 60%-at kell befizetned,megnezheted kb h mennyibe kerul dba.dk -n,de nagyon sokba.

En is gondolkodtam,egy Polo 6n2 be,1.0-es motorral,nemetben 1500 euro korul van,itt kb 5-6000.

Plusz sokba kerul a fenttartasa is.Egy kolegam egy dizel volvora 11000 kr fizet sittasra,5000 kr pedig az evi adora,mert dizel,a benzinesekre kevesebb az ado.

Amit tudni kell,hogy nem jarhatsz sokaig kulfoldi rendszammal,csak engedelyel a SKAT-tol,de azok is max 1 evre adnak engedelyt,es csak dolgozni jarhatsz vele,meg hazautazni,ha elkapnak mas utvonalon,vagy vasarolni akkor megbuntetnek es visszavonjak az engedelyt.

2012. dec. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!