Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek 22 évesen érdemes...

Szerintetek 22 évesen érdemes elkezdeni táncolni, el lehet jutni profi szintig?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha őstehetség vagy akkor igen.. De vannak sportok ahol 22 évesen már kezd "kiöregedni az ember" Ilyen a foci, és a tánc is.. A tánchoz nagyon sok-sok év kell, hogy valakiből profi legyen..
2012. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen tánc. Balett esetén nem sok esélyed van. De pl. én néptáncos voltam. Volt olyan ember, aki 18 évesen kezdett el táncot tanulni, most így 40+x évesen meg egy együttest vezet. Szerintem társastánc esetén is simán el lehet kezdeni 22 évesen. Egy nagy néptáncoktató mondta, hogy megfigyelése szerint egy 8 éves gyerek kb. ugyanannyi idő alatt ér el egy szintet a nulláról, mint egy 30 éves ember. Mindkettő mondjuk 5 év alatt ér el egy bizonyos szintet, és kb. 10 év kell, mire eljut addig, hogy bármelyik magyar néptáncot meg tudja tanulni viszonylag rövid idő alatt (pár hónap) alapszinten, illetve fél év alatt profi szinten. Jó, lehet, hogy a 10 év valakinél csak 5 év, valakinél meg 15 év, de nem lehet elég idősen elkezdeni. Ha van kondid, akkor menni fog.
2012. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! jórég néptáncoltam talán 2 évig általánosban 9évet fociztam 2 éve eddzőterembe járok, futok úszok, 4évig doboltam, remélem menni fog, csak még nem tudom mivel érdemes kezdeni.. balettozni minden tánchoz illik tudni kicsit ugye? Egyenlőre nem döntöttem el hogyan kezdjem, mivel induljak el. Gondolom nincs gyorstalpaló balettből :) fussak neki valami átfogóbb stílusnak?
2012. nov. 5. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!