Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogi értelemben határátlépésne...

Kellner Marcell kérdése:

Jogi értelemben határátlépésnek minősül-e, ha az államhatáron csak a cipőm orra nyúlik át? Ha csak az egyik lábammal lépem át a határvonalat? Ha mindkét lábammal átlépem és rögtön vissza is lépek?

Figyelt kérdés
Van-e hibahatár a határátlépés tényének meghatározásakor? Például: a határon történő áthaladás és a másik ország területére legalább 10 méter mélységig történő „beutazás”? (Tekintettel arra, hogy a határvonal, ha az például két határjel között van, csak műszeresen határozható meg méteres, centiméteres pontossággal) Határátlépés-e az államhatáron történő toporgás? A kérdéseim nem kijelölt határátkelőhelyen történő „átlépésre” vonatkoznak.

2012. dec. 13. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
tudod, mint a fociban a gól: ha teljes terjedelemben áthalad a labda a gólvonalon
2012. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

meggondoltam a dolgot


ez csak attól függ, hogy rád tudják és akarják-e bizonyítani, de elméletileg ha csak egy lábbal átlépsz a határvonalon az már határsértés ... annál is inkább, mert sok határvonalon van/volt "senki földje" a két határ közt ... tehát ahhoz, hogy a másik határhoz eljuss már meg kellett valósítanod a határsértést

2012. dec. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A gólvonalas analógia rossz. Ugyanis az államhatár (a zöld) nincs felfestve. Nem tudni pontosan, hogy hol a gólvonal.

Senki földje ma már nincs. Így két határ sem létezik. A két ország között csupán egy határvonal van, ami annyira sem szembetűnő, mint egy mezsgye.

2012. dec. 13. 13:43
 4/5 anonim ***** válasza:

azért írtam másodszorra, hogy "elméletileg"


elméletileg létezik a határvonal méghozzá elenyésző szélességgel ... tehát azt elméletileg átlépheted, ha csak egy lábbal is akkor már határsértést követsz el


nem hiszem, hogy ennek ma már különösebb jelentősége van, de én ifjabb koromból tudom mint határmenti kisvárosban lakó ... a határt a horgászok szokták átlépni akkor rendszeresen, és ha olyan határőrbe botlottak, akkor volt is belőle gondjuk ... nem az számított, hogy földmérés szerint pontosan hol a határvonal, hanem, hogy az adott határon hogyan azonosította be a határőr a vonal pontos helyét

2012. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
A legegyszerűbben úgy kaphatsz választ, ha kipróbálod a Észak- és Dél-Korea közötti határon. Szerintem ott milliméter pontosságú információhoz jutsz. Ha megéred, hogy végiggondolhasd, mi történt...
2012. dec. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!