Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha rendeltem...

Mi van akkor, ha rendeltem valamit, és utánvéttel postázták ki, de mégsem szeretném átvenni?

Figyelt kérdés
Ha nem veszem át annak lesz valami következménye? Azt tudom, hogy 8-10 napon belül visszaküldik, de ugye nem kell majd mindenféle büntetési díjakkal tetőzve, háromszoros áron átvennem? :/

2012. dec. 17. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
van 8 napod hogy elállj a vásárlástól
2012. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan kedvében van az eladó akkor polgári pert indíthat mivel a vásárlás után a vételi szándéktól a PTK 211. § szerint nem állhatsz el. Érdemesebb mielőbb felhívni az eladót ilyen esetben.
2012. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És hogy kell elállni a vásárlási szándéktól?Elég ha telefonon felhívom őket?
2012. dec. 17. 14:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És mindenképpen elállhatok tőle? Vagy mondhatják azt is,hogy mindenképp át kell vennem?

Köszönöm a válaszokat!!!!!

2012. dec. 17. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég bunkóság ilyet csinálni, ne haragudj, de ha tudod, hogy kell valami és meg is rendeled, akkor már legyen már benned annyi, hogy kifizeted... Ha esetleg nagyobb összegről van szó nem szóltam, de így is a postaköltséget az eladó állta. Azt a pénzt nem kapja vissza senkitől SŐT még a visszautat is ki kell fizetnie, hogy visszakaphassa a cuccát.
2012. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előbbiekben ismertetett PTK-paragrafus miatt mondhat olyat hogy nem állhatsz el a vásárlástól, ilyenkor fizetned mindenképp kell. Ez a törvény.
2012. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké.Átveszem úgy néz ki. Köszönöm!
2012. dec. 17. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!