Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Neten rendeltem egy terméket...

Neten rendeltem egy terméket 12000Ft-ért utánvéttel, de kézbesítési lapon 15000Ft áll. Korrekt ez így?

Figyelt kérdés

A rendelés után a visszaigazoló e-mailben fizetendő összegként 12000Ft szerepel,postaköltségről nem esik szó.


Nem sok 3000Ft-ot kérni a szállításért?


Egyszerű,cipősdoboz méretű dologról van szó.


2012. jún. 14. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Az utánvétes kézbesítés alapvetően elég drága. Mi webáruházat üzemeltetünk, a legolcsóbb utánvétes postaköltség 1170 Ft. és itt 50 grammos (csomagolt súly) cuccról van szó. Gondolom a cipősdobozba csomagolt dolog jóval nehezebb ettől és az érték után is növekszik az utánvétes postaköltség (utalványdíj). 4 részből tevődik össze: a csomag súlya, az ajánlott levél feladási díja (240 Ft.), utánvét díja (295 Ft.) és a postautalvány díj, amely összeghatáronként változik (5000-ig 495 Ft. 10000-től megint magasabb és így tovább). Szóval nem lehetetlen az ilyen magas utánvételes postaköltség, csak azt kellene letisztáznod a céggel, hogy miért nem szerepelt a visszaigazolásban a szállítási költség? Mert annak ott kell lennie, egyébként a fogyasztóvédelem büntet.
2012. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ!Felhívtam őket,kiderült,hogy a visszaigazoló email az áfa nélküli árat tartalmazta.
2012. jún. 17. 22:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt sem árt feltüntetni, illetve bruttóban is fel kéne tüntetni, ezért még megüthetik a bokájukat a fogyasztóvédelemnél, mert mindennek világosan érthetőnek kellene lennie a megrendelésnél. Első voltam.
2012. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!