Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek miért jó nyelvtant...

Ineedsomelove:) kérdése:

Szerintetek miért jó nyelvtant tanulni? :/

Figyelt kérdés
egy beadandóhoz kell egy egy oldalas bármilyen értelmes tipp jöhet:)!! köszii előre is :)

2012. dec. 20. 06:23
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Mert a nyelvtan is,mint annyi más, tele van szabályokkal,és ezekkel tisztában kell lenni egy mai műveltebb embernek.Tehát nem kell,de ajánlott.És nem jó,de muszáj.
2012. dec. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha te úgy gondolod, hogy a magyar nyelvtan tanulása nem jó, hanem szükséges muszáj, akkor neked nehezen mehet a nyelvtan.

Aki nem csak azért tanulja, mert muszáj, annak pedig szinte öröm bekukkantani a magyar nyelv szabályainak rejtelmeibe. Csak meg kell találni a kaput, amely oda visz.

Gondolj arra, hogy azokat a szabályokat, amiket neked meg kell tanulni, valakik megírták. És miért írták meg? Mert nekik kötelező volt? Ha nem írják meg, akkor nem kapnak jó jegyet, vagy nem tanulhatnak tovább? Nem, azért írták meg, mert érdekli őket a nyelvtan.

Mi az, ami a nyelvtanban a te számodra érdekes lehet?


Ha lenne időm, részletesen leírnám, szerintem miért jó szeretni a nyelvtant, vagy mint a kérdésedben elhangzott, miért jó tanulni.

De sajnos mennem kell dolgozni, ezért ezt a linket küldöm neked, olvasd el, és talán más szemszögből fogod ezután nézni a nyelvtan tanulást.

[link]

Ági

2012. dec. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert lassan drágakő lesz a helyes magyar beszéd és írás. Tombol az igénytelenség, márpedig tudjuk: nyelvében él a nemzet.
2012. dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már aki tudja, sajnos.
2012. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát:)

A második válaszolónak üzenem: Nem nem szeretek nytant tanulni hanem nem értem;)

2012. dec. 28. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi az, amit nem értesz? Hátha tudunk neked segíteni.

Én nagyon szeretem a nyelvtant, és elég mélyen beleásom néha magam dolgokba, ezért kérdezem.

Biztos van más is, aki tud segíteni.

Második válaszoló voltam.

2012. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a mondat elemzést nem értem annyira meg hogy választo magyarázo meg ilyesmi :)
2013. jan. 11. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!