Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell törit, nyelvtant,...

Hogyan kell törit, nyelvtant, irodalmat tanulni?

Figyelt kérdés
11. osztályba járok elemt infó/emelt matek osztályba heti 4/4 órába tanulom ezeket 4-5 ös vagyok(tegnap írtam mind 2 tantárgyól a jövőévi anyagból osztályzó vizsgát) de irodalmat,törit,nyelvtant nem tudok egyszerüen tanulni(bukásra állok pedig különtanárhoz is járok :SSS) . Hiába olvasom el 20 szor az anyagot akkor sem értem meg. többi tantárgy (aminek van is értelme) biosz ,fizika.... ezek is viszonylag jól mennek 17 F
2012. ápr. 16. 11:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Valami ötlet hogyan tanuljak????? lehet ezek miatt nem tudok amjd tovább tanulni :SS
2012. ápr. 16. 11:09
 2/5 Smartguy86 ***** válasza:
57%

Két lehetőség van:


1. Lusta vagy, nem érdekel, stb. Ekkor csak elhatározás kérdése. + gyakorlás


2. [link]

2012. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tuti módszer az, ha nem hagyod a tanárt továbbmenni, amíg nem érted az anyagot. Nálam nagyon bevált. Annyiszor kérdeztem meg mindent, amíg nem lett teljesen tiszta. Így otthon már alig kellett tanulnom.

Az osztálytársaim néha strébereztek, de valójában ők is örültek ennek, mert megkérdeztem azokat a dolgokat is, amiket ők nem mertek.

2012. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

vannak olyan segédtankönyvek, ahol időrendben fel vannak sorolva a legfontosabb dolgok töriből/magyarból...

én a magolás erejét hívtam segítségül érettségi előtt (azt a típusút, amikor 1 hónap múlva már semmire nem emlékszel belőle) és sikerült átvergődnöm a humán tárgyakon egy-egy 3-assal.

az a lényeg, hogy ne bukj meg. ezek a pontok nem húznak le, ha reál szakra mész

2012. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagyd a francba és elégedj meg a 3 as osztályzattal és koncentrálj csak azokra a tantárgyakra amik érdekelnek.
2012. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!