Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azok az emberek akik süketnek...

Krunpli007 kérdése:

Azok az emberek akik süketnek és vaknak születnek, mien nyelven gondolkoznak?

Figyelt kérdés

2012. dec. 25. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ezek az emberek, azt sem tudják hogy emberek vagy állatok és nem gondolkoznak olyasmin ami emberi beszéddel párhuzamos.Az ilyen ember, egy olyan ember, aki magáról sem tudja hogy milyen lénynek született meg.Ekkor csak az ösztönös dolgok működnek.
2012. dec. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én azt hittem nyelvet kreálnak de a te opciód logikusab,,hiszen ezek az érzékszervek nélkül nem képesek információt gyűjteni
2012. dec. 27. 11:09
 3/3 balugray válasza:
51%
A gondolatoknak nincs nyelve. Te azért hiszed azt, hogy magyarul gondolkodsz, mert magyar az anyanyelved, és a tanult szavak alapján nevezed el a dolgokat, pl alma, kalapács, autó. Bennük ezek a szavak nem alakulnak ki, de ugyanúgy tudja, hogy mit tart a kezében. Ha létezne gondolatátvitel, és a kezébe adnál egy almát, valószínűleg azt mondaná (gondolná) neked, a saját nyelveden, hogy "alma". Ha angol lennél: "apple", és így tovább. Ha anyanyelvi szinten beszélsz egy másik nyelven, nem kell gondolkoznod azon, hogy mit mondtak neked, mert szinte az eredeti anyanyelveden hallod a kérdést. Bár én nem beszélek ennyire profin angolul, de velem is előfordult, hogy magyarul hallottam amit kérdeztek.
2013. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!