Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik süketen születnek,...

Akik süketen születnek, milyen nyelven gondolkoznak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelnyelven
2011. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez érdekes gondolat, szeretném egyszer megtudni. Komolyan, ezen még nem gondolkodtam.
2011. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hű de jó kérdés! Ezen még sose gondolkoztam. De gondolom nem öltenek szavakat a gondolataik.
2011. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
fogalmakban és képekben gondolkodnak.Jó nekik, nem kötik őket a nyelvi nehézségek.úgy tudnám magyarázni, mint az álmot.az is kép és fogalom és emlék.Ha nem is tudnád elmondani, attól még tudnád.
2011. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szavakban gondolkoznak. Hanem pl. képekben vagy szemantikai elemekben. De tulajdonképp én se tudom, csak próbálom logikusan kikövetkeztetni.
2011. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A jelnyelvek teljes értékű vizuális nyelvek, amik ugyanolyan tagoltak, mint a hangzó nyelvek. Gondolkodás közben maguk előtt látják a kezüket, mintha éppen jelelnének. Nagyon érdekes nyelvek, a Magyarországon jelelt magyar jelnyelv tanulható például a SINOSZ-nál.
2011. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!