Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki ezt lefordítaná nekem...

Valaki ezt lefordítaná nekem angolra?

Figyelt kérdés

Kosztolányi Dezső

- 1885-ben született Szabadkán (Vajdaság), apja matek-fizika szakos tanár volt

- Gimnáziumi tanulmányait Szabadkán végezte, már ekkor erősen vonzódott az irodalomhoz

- Vezetőtanára egy alkalommal egyik versét magyartalannak nevezte, mire Kosztolányi: „a tanár úr ehhez nem ért, különben sem vagyok kíváncsi a véleményére” – ezért kizárták a gimnáziumból, s magántanulóként végezte el a 8. osztályt

- 1903-ban Kosztolányi a budapesti egyetem bölcsészkarára kerül magyar-német szakos hallgatóként és tanári pályára készül (megismerkedik Babitscsal, Juhász Gyulával)

- 1904-től a bécsi egyetem hallgatója

- végül aztán sehol sem fejezi be tanulmányait, de egyre több műve jelenik meg

- 1906-ban a Budapesti Napló kéri fel Ady helyére a versrovat vezetői posztra kerül

- 1907-ben jelenik meg első kötete a Négy fal között

- 1908-tól a Nyugat állandó munkatársa

- 1910-ben vívja ki az igazi elismerést A szegény kisgyermek panaszai című kötetével

- Az 1900-as évek vége, a tízes évek eleje az)

- 1913-ban elveszi feleségül a fiatal színésznőt: Harmos Ilonát

- 1921-től a Pesti Hírlap munkatársa lesz- A 20-as évek a regényírás jegyében telnek: Pacsirta (1924), Aranysárkány (1925), Édes Anna (1926) – a lélek homályos rejtelmei, Sigmund Freud hatása

-1935-ben jelenik meg Összegyűjtött versei c. kötet, melynek utolsó ciklusa a Számadás. A halál kikerülhetetlensége, a játszott szerepek levetése, a lét nagy kérdései – számvetés egy élettel a fő témái.

- Mindez azért, mert 1933-ban a bal alsó álkapcsán egy duzzanatot vesz észre. 1934-ben már műtik (akkor még jóindulatú daganatkén diagnosztizálják), a seb azonban nem gyógyult. Stockholmban is kezelték, de egyre biztosabb lett, hogy daganata rosszindulatú… Összesen 9 műtéten esett át, végül már mesterségesen táplálták.

- Utolsó éveiben hangulata is kiszámíthatatlan lett, 1935-ben az újságírók visegrádi találkozóján szerelmes lesz (Radákovich Mária), ekkor írja gyönyörű, Szeptemberi áhitat c. versét – egyik percben válni akar, a másikban görcsösen ragaszkodik feleségéhez.

- 1936 szeptemberében éri a halál, 51 éves korában



2012. dec. 31. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok fordítást ne nagyon várj. Egy-két mondatot szívesen lefordítanak, de ez már fizetős munkának számítana (~2100 karakteres a szöveg)...


(Mit keres a szépségverseny a kulcsszavak között?)

2012. dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nézd meg a google fordítóban!
2012. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és mennyi egy ilyen fordítás ?
2012. dec. 31. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!