Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Baleseti helyszínelő szeretnék...

Baleseti helyszínelő szeretnék lenni, hova jelentkezhetnék?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, van egy elektronikai technikus végzettségem, de szeretnék helyszínelőnek tanulni. Jelentkeznem kell rendőr iskolába, vagy hol tudnám megtanulni?
2009. aug. 25. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
igen, jelentkezned kell az ész-csapatba, ha van érettségid, akkro úgy tudom, csak két év
2009. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Igen, a sünöknél kell jelentkezni. A helyszínelő is a sündőrség része.
2009. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem a humor kategóriába írtam, ezért szeretnék normális válaszokat kapni. (pontozni nem fogok senkit)
2009. aug. 25. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én közbiztonságon érettségiztem... :) Mindegy. Rendőrszakközépbe kell jelentkezned, vagy RTF-re.

[link]


Találtam egy ilyet is, nem tudom mennyire felel meg az elképzeléseidnek :

[link]


Aki helyszínelő szeretne lenni, annak először a rendőri végzettséget kell megszereznie, például egy rendészeti szakközépiskolában - ez egy kétéves iskola, szakközépiskolai vagy gimnáziumi érettségivel lehet jelentkezni - vagy a Rendőrtiszti Főiskolán. Ezután egy bűnügyi technikusi szaktanfolyamon kell részt vennie, amely vizsgával zárul. Aki azon nem felel meg, nem végezheti ezt a tevékenységet. Valamint, a tanfolyam közben is kiderülhet valakiről, hogy nem alkalmas erre a pályára; természetesen ez esetben sem végezheti tovább a képzést.

A rendészeti szakközépiskolába és a Rendőrtiszti Főiskolába való bekerüléshez fizikai és pszichológiai teszten kell átesni, valamint a tanfolyami felvételinél is van egy beszélgetés, amelyből meg lehet állapítani az alkalmasságot; illetve valamennyire az ember maga is érzi, hogy neki való-e ez a szakma.

Tehát, aki megfelel a vizsgán, annak be kell válnia helyszínelőként.

Ez egy komoly vizsga: egynapos elméleti és kétnapos gyakorlati részből áll. Utóbbin egy helyszín be van rendezve a vizsgázóknak, amelyet fel kell dolgozniuk, majd pedig egy bizottság előtt beszámolniuk arról, mit miért rögzítettek a helyszínen, valamint mit miért hoztak, illetve nem hoztak el.


Sok sikert!

(remélem nem találkozol velem :))

2009. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2009. aug. 26. 13:47
 6/6 anonim válasza:

Biztos szeretnéd ezt a pályát?

Szeretnél halottakat összeszedni és a maradványait bezacskózni?

Szeretnél róluk fényképet készíteni?

Majd a hozzátartozójuktól kérdezősködni,hogy történt a baleset. Több 100 oldalt gépelni naponta?

Túlórázni amit a rendőrség nem szeret kifizetni?

Szeretnél hóban esőben ,hidegben hejszínelni?

Utána a balesetin órákat ácsorogni?

HÁT AKKOR SOK SIKERT

2012. febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!