Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyorsan (érdekese...

Csakén:D kérdése:

Hogyan lehet gyorsan (érdekesebben) idegen nyelvi szavakat tanulni, hogy nem csak 2 hétig tudjam?

Figyelt kérdés

2012. dec. 31. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem az a módszerem angol tanérként, hogy amit lehet, elmutogatom a diákkal, míg gyakoroljuk. Cselekvések előnyben. Pl. ha a házimunkák fajtáját vesszük, el is kell mellé játszani, minél poénosabban, annál jobb :)

Pl. én mondtam a kifejezést, hogy kivinni a szememet, a tanítványom meg a végén ezt már úgy játszotta el, hogy körbepörgette a képzeletbeli szemeteszsákot és elhajította. :)

Szóval míg mondogatod magadban a szót/kifejezést, a testeddel is kommunikáld, ha tudod.


Másik jó, hogy fogj egy kupac szót, és próbálj belőlük valami rövid sztorit, párbeszédet írni, ez is minél poénosabb, annál jobb :) Nem baj, ha nyelvtanilag nem tökéletes, ha elég dilis dolog sül ki belőle, akkor a szavak is jobban megmaradnak :)

2013. jan. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezek jó ötletek :)))
2013. jan. 2. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre magamon, hogy amikor pl. egy dalból vagy egy filmből tanulok meg egy szót, az később sokkal jobban megmarad, sőt sokszor még arra is emlékszem, hogy melyik szót hol hallottam. :D
2013. jan. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!