Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor használom a jövő időben...

Mikor használom a jövő időben a will be szerkezetet és mikor a going to be szerkezetet?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom aktív szerkezetre gondolsz.

A going to be szerkezetnél inkább a szándékon van a hagsúly:

I am going to go party on Saturday. - bulizni megyek szombaton (úgy tervezem)

a "will be" esetében én a folyamatos jövőidőre tippelek, azt vagy akkor használják ha tutibiztos a program:

I can't gou out with you, I will be working tomorrow. - nem tudok randizni veled mert holnap dolgozok (egész nap <- rejtett üzenet)

vagy pedig egy adott időpontban mit csinál vki:

- What are you doing tomorrow at 2 a.m.?

- I will be sleeping.

2013. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Leszögezném, hogy szerintem a köznyelvben senki nem választja külön a kettőt, mindenesetre tudtommal pont fordítva van, mint ahogy az első mondta. A "Will be" szerkezetet akkor használjuk, ha valami jövőre kivetülő szándékot fejezünk ki, míg a "Going to be" a biztosnak tekinthető jövőbeli történéseket fejezi ki. Én legalábbis így tanultam, és ha kicsit megnézzük a szavakat, lehet is benne valami.


"WILL be" - A Will szó akaratot is jelent, más szóval szándék...


"GOING to be" - "To go" ugyebár azt jelenti "Menni", és ha összevetjük az én elméletemmel, miszerint ez a szerkezet a biztosnak vehető jövőbeli történéseket, a dolgok folyását, menetét fejezi ki, megint csak hasonlóságra lelhetünk.


Hozzáteszem, ez csak az én személyes észrevételem, szóval ha valami szakértő idetéved, csak finoman, ok? :)

2013. jan. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már teljesen összezavarodtam... :)
2013. jan. 7. 16:53
 4/6 anonim ***** válasza:
az első vagyok, én sem vagyok perfect angolból. én így tanultam :)
2013. jan. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyébként sztem túl sok különbség nincs...

én angoltól csak a sima will-t hallottam eddig, max néha going to. klönnbség nem sok sztem

2013. jan. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Különbség, azért elég sok van
2013. jan. 13. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!