Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik nyelv hasonlít jobban...

Melyik nyelv hasonlít jobban a román nyelvhez? Olasz vagy spanyol?

Figyelt kérdés
Erdélyben születtem és most döntés előtt állok hogy milyen nyelvet tanuljak, de mind a 2 tetszik és nem tudok dönteni, így inkább azt tanulnám ami könnyebb lenne.

2013. jan. 10. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
A francia.
2013. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
na azért nem biztos ám, hogy a hasonlóság miatt könnyebb is tanulni! sőt!!
2013. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Tudtommal a francia.

Az olasz meg a spanyol inkább egymásra hasonlítanak, szerintem a románra nem igazán. A franciára kicsit.

2013. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
sokan mondták hogy úgy könnyebb meg hogy a francia nagyon eltérő a román nyelvtől
2013. jan. 10. 18:28
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyikőtöknek sincs igaza, nyelvtörténetileg az olasz a román legközelebbi rokona, hang- és alaktanilag is, leginkább a délolasz nyelvjárásokkal rokon (pl. egyedül az olaszban és a románban -i/-e a többes szám jele, a többi újlatin nyelvben -s).
2013. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudtam csak nem voltam magamban biztos. Jövőre megyek 9-be és el kell döntenem hogy mit tanuljak. Köszönöm.
2013. jan. 10. 18:50
 7/15 anonim ***** válasza:

Az persze egy dolog, hogy hangzásra melyik nyelv melyikre hasonlít, az pedig egy másik, hogy alaktanilag és szókincs vonatkozásában melyikhez áll közelebb. Valamit mindig lehet találni, ami miatt az egyik újlatin nyelv hasonlít bármelyik másikra. A románok terjesztik azt, hogy az ő nyelvük mennyire hasonlít a franciára, mert az olyan jól hangzik (az is igaz, hogy elég sok francia jövevényszó van benne). De valójában a francia a románnak a legtávolabbi rokona, még földrajzilag is.


A francia hangtanilag – a germán nyelvek hatására – eléggé eltávolodott a többi újlatin nyelvtől, de történetileg a portugál és a spanyol a legközelebbi rokonai az ismertebb nyelvek közül. Az is igaz, hogy hangzásra az olasz és a spanyol hasonlít egymásra talán a legjobban (de ennek csak az az oka, hogy mindkettő nagyjából megőrizte a szóvégi magánhangzókat, és minden helyzetben "tisztán" ejti őket, a többi rokon nyelvvel ellentétben), viszont történetileg ők is eléggé távol állnak egymástól (az olasznál egyedül a román áll távolabb a spanyoltól, az összes többi újlatin nyelv közelebbi rokona a spanyolnak, mint az olasz és a román).

2013. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ.
2013. jan. 11. 14:58
 9/15 anonim válasza:
igaza van az utolsó hozzászólónak, de nem minden a nyelvtani hasonlóság. spanyolt is meg olaszt is tanulok és bár sokat segít az olasznál h már tudok spanyolul, de sok gondot is okoz a szavak hasonlósága, a szókincs nagyon nagy része alig különbözik mind kiejtésben mind írásban és ezért mindig akaratlanul is spanyol szavakkal tűzdelem a mondandóm ha olaszul beszélek, mert a spanyolt tanultam meg előbb és azt beszélem jobban. Ilyen szempontból a románnal könnyebb lehetne, mert azt kevésbé tudja keverni az ember ezekkel a nyelvekkel.
2013. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
ja és amúgy sztem a spanyol vmivel könnyebb, bár azt nem tudom h a román után melyik a jobb, mivel nem tudok románul.
2013. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!