Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány olyan kétjegyű pozitív...

Hány olyan kétjegyű pozitív egész szám van, amelyre igaz, hogy számjegyeinek különbsége megegyezhet számjegyeinek hányadosával? 0 1 2 3 4

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A számjegyek különbsége mindenképp egész szám, ezért a hányadosnak is egésznek kell lenni.

Két egyforma szám nyilván nem lehet, mert akkor nullának kéne lennie a hányadosnak.

Így a kisebb szám legfeljebb 4 lehet. Ehhez a nagyobb szám csak a 8 lehet, viszont a különbségük nem 2, ezért nem jó.

Ha 3 a kisebb szám, akkor 6 és 9 lehet a nagyobb. A hányados 2 és 3, a különbség viszont 3 és 6, tehát nem jó.

Ha kettő a kisebb, akkor a 42 megfelelő, a többi nem.

Ha egy a kisebb szám, akkor a hányados ugyanannyi lesz, mint a nagyobb szám, a különbségük pedig eggyel kisebb, tehát egyik sem jó.

Ezek szerint egyedül a 42 jó. Vagy a 24 is, ha nincs megszabva, hogy melyiket osztod melyikkel, de valószínűleg csak a 42 kell.


Fel lehet írni kétismeretlenes egyenletként is:

x - y = x / y

- y^2 + x * y - x = 0

Amiből kijön, hogy x = 4, y = 2.

(Vagy mindkettő nulla, de a 00 nyilván nem kétjegyű szám.)

2013. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ebben csak az a baj hogy a lehetőségek között csak a 0 1 2 3 4 es számok szerepelnek
2013. jan. 13. 17:06
 3/5 A kérdező kommentje:
vagyis magyarul egy
2013. jan. 13. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondoltam, az már menni fog, hogy megállapítsd, hogy a 42 az egy darab szám.
2013. jan. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen már mire elküldtem az újabb kérdést rájöttem bocs nagyon köszönöm
2013. jan. 13. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!