Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki az aki 12-13 éves körüli,...

Ki az aki 12-13 éves körüli, és már volt cserediák. AZt is szeretném kommentben, hogy hol, mennyi ideig, hány éves volt, és milyen volt? (felnőtt is irhat, hogy az ő gyereke. )

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 18:11
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia kedves kérdező!

A kérdésedből azt szűröm le,hogy te szívesen lennél cserediák,csak éppen a szülők nem engednek!?:)

Hát..írhatok pár sort ha gondolod.

13 évesen voltam Dél-Afrikában egy évig,Pretoriában.Ez a Dél-afrikai köztársaság közigazgatási fővárosa.

Életem legmeghatározóbb évét tölthettem Afrikában,és teljes szívemből a mai napig is visszamennék:)Fogadó családnál laktam,elég jó közegben.Ezzel csak azt akarom mondani, hogy akármelyik országba is mész nem fogsz veszélyes, vagy/és akár rossz közegbe,környezetbe kerülni.A nyelv számomra könnyen ment, ugyanis tanultam cserediákévem előtt angolul,és a kettő kiejtése,hanglejtése eléggé hasonló.Bár megértetni magam, annál inkább nehéz volt.A nyelvet amit tanultam az Afrikaans volt.A fogadócsaládom mindenben segített,és egy hét után máris otthon érezhettem magam.De azért ott sem tejfel az élet.Még most is tartom velük a kapcsolatot, és már ők is meglátogattak minket, itt Magyarországon.


Először azt hittem,hogy a cserediák év arról szól , hogy megtanulsz egy nyelvet jól beszélni, és megismered az ottani kultúrát.DE ez nem így van!A nyelvtanulás mellet önállósodsz,rá találsz magadra és legfőképpen felnősz.Én nem lebeszélni akarlak(ha egyáltalán az a szándékod hogy kimenj)hiszen ehhez szerintem sosincs korán,sőt.Csak mivel én nagyon fiatal voltam,és úgy mentem ki, ezért nagyon hamar fel kellett nőnöm,hiszen sok mindent egyedül kellett csinálnom,és ez volt az amit sajnáltam.


Én azt javaslom, várj még két-három évet,és élvezd ki ,hogy gyerek lehetsz,mert hidd el ha felnősz,úgyis hiányozni fog, hogy néha az légy aki egykoron voltál :)De ha bátor vagy mindenképp vágj bele.


Ennyi voltam.Akárhogyan is döntesz,sok szerencsét kívánok hozzá, és kívánom,hogy teljesüljenek az álmaid!

K.Roli

2013. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!